Zmień normę projektową decydującą o określonych parametrach używanych do obliczania i raportowania danych powierzchni pomieszczeń.
- Otwórz projekt ze zdefiniowanymi pomieszczeniami.
- Kliknij kartę Quantification
Roombook Extension (panel)
(Calculation Settings).
Bieżąca norma projektowa jest wyświetlana w górnej części okna dialogowego Calculation Settings.
- Jeśli jest wymagana inna norma, kliknij przycisk Change.
- W oknie dialogowym Change Roombook Standard w obszarze New Standard określ inną normę.
- Opcjonalnie: wybierz opcję Set as default dla nowych projektów, aby ta sama norma była używana w przyszłych projektach.
- Opcjonalnie: wybierz opcję Keep Surface Materials w celu przeniesienia przypisanych materiałów do nowej normy projektowej.
- Po zakończeniu:
- Kliknij przycisk Restore Defaults, aby zmienić ustawienia domyślne poprzedniej normy wymienionej powyżej.
- Kliknij przycisk Cancel, aby zamknąć okno dialogowe Change Roombook Standard bez wprowadzania zmian.
- Kliknij przycisk OK, aby zmienić normę projektową zgodnie z podanymi informacjami.
Pojawi się dodatkowe ostrzeżenie z pytaniem, czy na pewno chcesz wprowadzić określone zmiany. Po zmianie normy projektowej wszystkie istniejące dane rozszerzenia Roombook zostaną usunięte z projektu (z wyjątkiem przypisanych materiałów, jeśli wybrano tę opcję w oknie dialogowym Change Roombook Standard).