Siatki pomocnicze umożliwiają wyrównywanie widoków tak, aby obejmowały tę samą lokalizację w każdym arkuszu.
Co przedstawiono w tym filmie:
Siatki pomocnicze ułatwiają wyrównywanie widoków w arkuszu. Pomagają również w rozmieszczaniu widoków, tak aby obejmowały tę samą lokalizację w wielu arkuszach. Jeśli na przykład projekt zawiera wiele rzutów, siatka pomocnicza umożliwia umieszczenie tych rzutów w tej samej lokalizacji na każdym arkuszu. Zacznij od zdefiniowania siatki pomocniczej projektu. Aby to zrobić, otwórz widok arkusza, a następnie na karcie Widok kliknij opcję Siatka pomocnicza.
W oknie dialogowym Przypisz siatkę pomocniczą wprowadź nazwę siatki i kliknij przycisk OK. Do widoku arkusza zostanie dodana siatka. Aby zmienić rozmiar siatki, przesunąć ją lub zmienić odstępy między jej liniami, wybierz siatkę. W tym przykładzie zmienimy odstępy siatki, tak aby wynosiły 50 mm. Następnie przesuniemy siatkę, tak aby przecięcie linii pokrywało się z narożnikiem obszaru rysowania tabelki rysunkowej.
Po utworzeniu siatki pomocniczej można zastosować ją do wielu arkuszy. Zostanie umieszczona w tym samym miejscu na wszystkich arkuszach. Każda zmiana położenia lub układu siatki pomocniczej zostanie odzwierciedlona na wszystkich arkuszach, do których zastosowano tę siatkę. Aby to zademonstrować, umieścimy widok na arkuszu, przeciągając widok z Przeglądarki projektu. Po umieszczeniu można go przesunąć przy użyciu narzędzia Przesuń.
Odniesienia siatki i poziomów w widoku można przyciągać do siatki pomocniczej. Jeśli widok zawiera płaszczyzny odniesienia lub jest widoczny zakres przycięcia, można przyciągać również te elementy do siatki pomocniczej.
W tym przykładzie na przecięciu linii siatki 1 i J umieścimy trzy rzuty w tym samym miejscu na trzech różnych arkuszach. Siatki pomocnicze ułatwiają definiowanie układu arkuszy w projektach i pozwalają uzyskiwać spójny wygląd wielu arkuszy.