Większość nadpisań dla widoczności i wyświetlania grafiki można wykonać w oknie dialogowym Widoczność/Grafika. Wyjątek stanowią pojedyncze nadpisania elementów; są one wykonywane w oknie dialogowym Grafiki elementów charakterystyczne dla widoku.
W oknie dialogowym Widoczność/Grafika można wyświetlić nadpisania, które zostały zastosowane dla kategorii. Jeśli wyświetlanie grafiki kategorii zostało nadpisane, w komórce wyświetlany jest podgląd grafiki. Jeśli dla kategorii nie wykonano nadpisań, komórka jest pusta, a element jest wyświetlany jak określono w oknie dialogowym Style obiektów.
Przykład
Na poniższej ilustracji kategoria Słupy ma nadpisania dla linii i wzorów rzutowania/powierzchni.
Aby uzyskać więcej informacji na temat ustawień widoczności elementów w podłączonych modelach i elementów w zadaniach, zobacz tematy Widoczność modeli podłączonych oraz Zmiana widoczności zadania w widoku.
Tworzenie widoków do określonych celów
Ponieważ można kontrolować widoczność i wyświetlanie grafiki elementów według widoku, można także utworzyć widoki do określonych celów.
Niektóre możliwości to:
- Układ umeblowania — pokaż umeblowanie zacieniowane na odzwierciedlonym rzucie sufitu pod względem oświetlenia.
- Układ tryskaczy — pokaż tryskacze wyróżnione na wyszarzonym rzucie stropu.
- Rzut umeblowania — pokaż umeblowanie i przypisane im symbole wraz z nazwą i numerem pomieszczeń na wyszarzonym rzucie.
- Rysunek rozmieszczenia wyposażenia — tak jak w przypadku kuchni przemysłowej: naziemne wyposażenie pokazane jest jako wyróżnione, naścienne wyposażenie pokazane jest z inną szerokością linii, a wyposażenie sufitów (wyciągi) pokazane jest z inną szerokością linii na wyszarzonym planie zasilania.
- Plan stref pożarowych — pokaż na wyszarzonym rzucie strefy o różnej odporności ogniowej, tak aby możliwe było ich rozróżnienie. Znaki wyjść ewakuacyjnych i spryskiwacze mogą pojawiać się w jednym kolorze, a naścienne urządzenia alarmowe i gaśnice — w innym.
- Prace renowacyjne — pokaż cykl istniejących materiałów w odnawianym budynku, aby zachować dokumentację zmian. Przykładowo cechy charakterystyczne dla XVII wieku pokazane są jako linie o szerokości 1, cechy charakterystyczne dla XVIII wieku pokazane są jako linie o szerokości 2, a proponowane zmiany pokazane są jako linie o szerokości 3.