A Műveletmakró-kezelővel, illetve a Műveletfán a műveletmakrók másolhatók, módosíthatók és törölhetők.
Fájlok kezelése a műveletfa segítségével
A Műveletfa akkor jelenik meg, amikor kibontja a Műveletrögzítő panelt. Amikor a Műveletfán a jobb gombbal a műveletmakró csomópontra kattint, a következő lehetőségek közül választhat.
- Átnevezés A műveletmakró parancs- és fájlnevének módosítása.
- Törlés A műveletmakrófájl eltávolítása a Műveletmakró listáról, a fájl a Windows Lomtárba kerül.
- Másolás A műveletmakró másodpéldányának létrehozása; új parancs- és fájlnevet adhat meg a műveletmakróhoz.
- Tulajdonságok A műveletmakró parancsnevének és lejátszási beállításainak módosítása.
A parancsokat jelölő műveletcsomópontok törlése és az értékcsomópontok szerkesztése a Műveletfában lehetséges. Amikor a Műveletfán a jobb gombbal egy műveletcsomópontra kattint, a következő lehetőségek közül választhat:
- Törlés Műveletcsomópont eltávolítása az aktuális műveletmakróból.
- Szerkesztés Az aktuális értéket egy újra módosítja.
Műveletmakró-fájlok kezelése
A Műveletmakró-kezelő párbeszédpanelen a műveletmakró- (ACTM-) fájlokon hajthatók végre alapvető fájlkezelési feladatok. A műveletmakró-fájlok módosíthatók, átnevezhetők, törölhetők, több példányban lemásolhatók.