Samouczek: Tworzenie skarpy ze skomplikowanego obrysu budynku

W tym samouczku przedstawiono metodę tworzenia skarpy wokół obrysu budynku, który ma skomplikowaną geometrię i którego rzędne zmieniają się.

Rysunek użyty w tym samouczku zawiera powierzchnię i podkład budynku, który składa się z dwóch rzędów połączonych niedużą rampą. Rzędna górnej części podkładu budynku wynosi 402 stopy, a dolnej części 400 stóp.

Skarpa Rzutowanie, występująca też pod nazwą skarpa, powstała przez rzutowanie skarpy z linii charakterystycznej na określony obiekt docelowy. Obiekty docelowe skarpy rzutowania obejmują punkt przecięcia z powierzchnią lub określoną odległość, rzędną lub różnicę rzędnych. Rampa łącząca dwa rzędy składa się z łuków i narożników wewnętrznych, zwiększających skomplikowanie planu skarpy. Proste zastosowanie skarpy rzutowania przedstawione w ćwiczeniu Tworzenie skarpy, spowodowałoby powstanie skarpy, która nachodzi na siebie.

W tym samouczku zostanie przedstawiony sposób utworzenia skarpy w podobnych skomplikowanych układach. Po wykonaniu czynności opisanych w tym samouczku można przejść do samouczka Użycie linii charakterystycznych do modyfikowania skarpy, aby poznać metody modyfikowania skarpy przy użyciu narzędzi edycji linii charakterystycznej dostępnych w programie Autodesk Civil 3D.