Celem ćwiczenia będzie dodanie danych punktu do projektu.
Aby można było utworzyć punkty projektu, najpierw należy utworzyć rysunek zawierający te punkty. Gdy punkty są gotowe do udostępnienia ich innym użytkownikom, należy użyć polecenia Dodaj do projektu, aby dodać punkty do bazy danych punktów projektu. Z powstałych punktów projektu będą mogli od tej pory korzystać inni użytkownicy.
Po utworzeniu punktów projektu za pomocą polecenia Dodaj do projektu ich lokalna kopia pozostaje na rysunku. Ikony wyświetlane na liście punktów wskazują status danego punktu w projekcie.
Celem ćwiczenia będzie dodanie punktów do projektu z rysunku Project-XGND.dwg, który został wcześniej dodany do projektu.
Ćwiczenie to stanowi ciąg dalszy samouczka Tworzenie i modyfikacja danych obiektu projektu oraz dodawanie odnośników do nich.
Dodawanie punktów do projektu
Program Vault - projekt samouczka
Rysunki
Rysunki źródłowe
Powierzchnie. Kliknij prawym przyciskiem myszy rysunek Project-XGND.dwg, a następnie kliknij opcję Otwórz (tylko do odczytu). Operacja może potrwać kilka minut.
Można również dodać do projektu wszystkie punkty z rysunku, rozwijając kolekcje Grupy punktów, klikając prawym przyciskiem myszy grupę _All points oraz wybierając opcję Dodaj punkty do projektu.
W odpowiedzi na monit o wyrejestrowanie rysunku kliknij przycisk Nie.
Aby kontynuować naukę za pomocą samouczka, przejdź do części Ćwiczenie 2: Wyrejestrowywanie i modyfikowanie punktów projektu.