Właściwości widoku

Modyfikacja właściwości widoku umożliwia zmianę skali widoku, poziomu szczegółowości, stylu wizualnego, orientacji oraz innych właściwości widoku.

Aby wyświetlić lub zmienić właściwości widoku na palecie Właściwości, wykonaj jedną z następujących czynności:

Jeśli właściwość widoku jest wyświetlana w kolorze szarym i nie można jej zmienić, należy zapoznać się z tematem Nie można zmienić właściwości widoku?

Nazwa Opis
Skala widoku Zmienia skalę widoku pojawiającego się na arkuszu rysowania. Wybierz wartość skali z listy.
Wartość skali Określ niestandardową wartość skali. Właściwość jest włączona, jeśli dla opcji Skala widoku zostało wybrane ustawienie Niestandardowe.
Wyświetl model Ukrywa model w widoku szczegółu. Ustawienie opcji Normalny wyświetla wszystkie elementy normalnie. Jest przeznaczone dla wszystkich nieszczegółowych widoków. Ustawienie opcji Nie wyświetlaj pokazuje jedynie elementy specyficzne dla widoku szczegółowego. Elementy te to m.in. linie, zakresy, wymiary, tekst i symbole. Elementy w modelu nie są wyświetlane. Ustawienie Półcień umożliwia wyświetlanie wszystkich elementów specyficznych dla widoku szczegółu w zwykły sposób. Elementy modelu są natomiast wyświetlane w opcji Ustawienia półcienia i podrysu. Elementy w modelu półcieni mogą posłużyć do śledzenia linii, wymiarowania i wyrównywania.
Poziom szczegółowości Stosuje ustawienia poziomu szczegółowości do skali widoku: poziom niski, średni lub wysoki. Ustawienie to nadpisuje automatyczne ustawienie poziomu szczegółowości dla widoku. Kiedy zastosujesz poziom szczegółowości do widoku, udostępnisz widoczność pewnych typów geometrii:
  • Złożona konstrukcja ścian, posadzek i dachów wyświetlana jest na średnim i wysokim poziomie szczegółowości.
  • Geometria rodzin zmienia się w zależności od poziomu szczegółowości.
  • Zmiany ram konstrukcyjnych w zależności od poziomu szczegółowości. Na poziomie niskim wyświetlany jest jako linie. Na poziomach średnim i wysokim, wyświetlany jest z większą ilością geometrii.
Widoczność części Określa, czy w widoku są widoczne części, które pochodzą z oryginalnego elementu, czy zarówno części, jak i oryginały.
Nadpisania widoczności/grafiki Kliknij przycisk Edycja, aby otworzyć okno dialogowe Widoczność/Grafika.
Uwaga: Jeśli wartości w oknie dialogowym są wyświetlane w kolorze szarym i nie można ich zmienić, szablon widoku może być zdefiniowany do nadpisania.
Styl wizualny Zmienia wyświetlanie.
Opcje wyświetlania grafiki Kliknij opcję Edytuj, aby uzyskać dostęp do okna dialogowego Opcje wyświetlania grafiki, w którym można kontrolować cienie i kontury.
Zakres podrysu: Poziom bazowy Umożliwia ustawienie zakresu podrysu poprzez określenie poziomu dla opcji Zakres: Poziom bazowy. Wyświetlany jest zakres modelu między tym i kolejnym wyższym poziomem lub Zakres: Poziom górny.
Zakres podrysu: Poziom górny Umożliwia wyświetlenie następnego poziomu powyżej Poziomu podstawy, jeśli Poziom podstawy jest ustawiony.
Orientacja podrysu Umożliwia ustawianie kierunku widoku Zakresu podrysu. Jeśli wartość jest określona jako Patrz w dół, podrys wyświetla się tak, jakby patrzono na niego z góry, jak w rzucie. Jeśli wartość jest określona jako Patrz w górę, wówczas podrys wyświetla się tak, jakby patrzono na niego z dołu, jak w odwróconym rzucie stropu.
Orientacja Przełącza orientację projektu w widoku pomiędzy północą projektu a północą rzeczywistą. Zobacz temat Zmiana orientacji widoku planu.
Wyświetlanie połączenia ścian Ustawia domyślne postępowanie dla czyszczenia złączy ścian. Jeśli ustawisz tę właściwość na opcję Wyczyść wszystkie połączenia ścian, wówczas program Revit automatycznie czyści wszystkie połączenia ścian. Jeśli ustawisz tę właściwość na opcję Wyczyść połączenia ścian tego samego typu, wówczas program Revit automatycznie czyści wszystkie połączenia ścian tego samego typu. Jeśli łączysz różne typy ścian, program Revit nie czyści ich. Można nadpisać to ustawienie przy użyciu narzędzia Edytuj połączenia ścian.
Dziedzina

Określ, w jaki sposób elementy charakterystyczne dla dziedziny są wyświetlane w widoku. Można także użyć tego parametru do porządkowania widoków w Przeglądarce projektu.

Pokaż ukryte linie Umożliwia sterowanie wyświetlaniem ukrytych linii w widoku. (Niedostępne w wypadku perspektywicznych widoków).
Położenie schematu kolorów W widoku planu lub w przekroju wybierz opcję Tło, aby zastosować schemat kolorów do tła widoku (podłóg w planie lub ścian tła w przekroju). Wybierz opcję Pierwszy plan, aby zastosować schemat kolorów do wszystkich elementów modelu w widoku.
Schemat kolorów W widoku planu lub przekroju użyj schematu kolorów do następujących działań:
  • pomieszczenia i powierzchnie
  • przestrzenie i strefy
  • rury i kanały
Wyświetlanie domyślnej analizy Wybierz domyślny styl wyświetlania analizy dla widoku. Dostępne style są określane przez te utworzone w oknie dialogowym Styl wyświetlania analizy.
Ustawienia wyświetlania analizy Aby wyświetlić i zmodyfikować opcje widoczności dla wyników analizy, kliknij opcję Edytuj.
Widoczne w wariancie Określa, w którym wariancie będzie widoczne oznaczenie widoku tego widoku oraz który wariant projektu będzie widoczny w tym widoku. Zobacz temat: Informacje o widoczności oznaczenia widoku w wariantach projektu
Nazwa widoku Nazwa aktywnego widoku. Nazwa widoku zostanie wyświetlona w oknie Przeglądarki projektu i na pasku tytułu widoku. Jest ona również wyświetlana jako nazwa rzutni w arkuszu, chyba że zdefiniowano wartość dla parametru Tytuł arkusza.

Zobacz Informacje o zmienianiu nazw odpowiednich poziomów i widoków.

Tytuł arkusza Nazwa widoku, która pojawia się na arkuszu; zastępuje ona każdą wartość we właściwości Nazwa widoku. Parametr ten nie jest dostępny dla widoków arkusza.
Arkusz odniesienia Zobacz opis szczegółu odniesienia poniżej. Przykładowy arkusz odniesienia to A101.
Szczegół odniesienia Wartość ta pochodzi z widoku odniesienia umieszczonego na arkuszu. Przykładowo rysujesz linię przekrojową w rzucie. Umieszczasz ten rzut jako pierwszy szczegół na arkuszu A101. Numer szczegółu odniesienia dla przekroju to 1.
Szablon widoku Umożliwia określenie szablonu przypisanego do widoku. Późniejsze zmiany w szablonie widoku będą miały wpływ na widok.
Przytnij widok Zaznacz pole wyboru Przytnij widok, aby włączyć obwiednię cięcia wokół modelu. Wybierz zakres i zmień rozmiar przy użyciu uchwytów przeciągania. Kiedy zmieniasz wymiary zakresu, widoczność modelu zmienia się. Aby wyłączyć zakres i kontynuować przycinanie, wyczyść pole wyboru Widoczny zakres przycięcia.
Widoczny zakres przycięcia Pokazuje lub ukrywa zakres przycięcia. Przycinanie widoku nie jest dostępne w widokach arkuszy i zestawień.
Przycięcie opisów Pokazuje lub ukrywa przycięcie opisu, jeśli zakresy przycięcia są widoczne w widoku projektu.
Zakres widoku Jako właściwość widoku każdego rzutu można ustawić Zakres widoku. Za pomocą zakresu widoku można kontrolować specyficzne płaszczyzny geometryczne, które określają granice każdego widoku. Granice są ustawiane przez określenie dokładnej płaszczyzny cięcia wraz z górną i dolną płaszczyzną przycinającą.
Poziom związany Poziom związany z rzutem. Ta właściwość jest tylko do odczytu.
Zakres modelu Jeśli narysujesz zakres modelu w widoku, możesz związać zakres przycięcia widoku z tym zakresem modelu, tak aby zakres przycięcia był widoczny i dopasowany do granicy zakresu modelu. Właściwość ta jest dostępna dla rzutu, elewacji i przekroju. Kiedy wybierzesz wartość Zakres modelu dla tej właściwości, właściwości Zakres przycięcia i Widoczny zakres przycięcia stają się właściwościami tylko do odczytu.
Filtry etapów Filtr specyficznego etapu stosowany do widoku.
Etap Charakterystyczny etap widoku. Wraz z poleceniem Filtry etapów określa, które elementy modelu (z uwzględnieniem etapów) są widoczne w widoku i jak są graficznie pokazywane. Kiedy tworzysz nowe elementy modelu w widoku, elementy te przyjmują etap widoku jako swój etap utworzenia.