Egysoros vagy bekezdéses szöveg objektumot hoz létre vagy módosít.
A szerkesztő a bemutatottaktól eltérő megjelenésű lehet attól függően, hogy milyen szövegobjektumot használ.
Kattintson a jobb gombbal a szerkesztőben a helyi menü megjelenítéséhez.
A szövegszerkesztőben található összes szöveget kijelöli.
Másolja a kijelölt szöveget, és a szövegszerkesztőből a vágólapra helyezi át.
A szövegszerkesztőből a vágólapra másolja a kijelölt szöveget.
A vágólapon található szöveget a szövegszerkesztőbe illeszti az egérmutató helyén.
A vágólapon található szöveget a kurzor helyére illeszti, és eltávolítja a szövegből a karakterek, bekezdések és minden más formázását. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Megjeleníti a Mező párbeszédpanelt. A szövegben lévő mezők utasításokat tartalmaznak olyan adatok megjelenítésére, amelyek várhatóan változni fognak egy rajz életciklusa során. Mezők frissítésekor a szövegben a legfrissebb adatok jelennek meg.
Megjeleníti a használható szimbólumokat. Kiválaszthatja a nem törhető szóközt, és további szimbólumokat kereshet a Karaktertábla párbeszédpanelen. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Megjeleníti a Fájl kiválasztása párbeszédpanelt, ahol bármilyen TXT vagy RTF formátumú fájlt kiválaszthat. Az importált szövegeket a program eredeti karakterformázással és stílustulajdonságokkal tartja meg, de a szerkesztőben az importált szöveget szerkesztheti és formázhatja is. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
A bekezdéses szöveg objektum igazítását állítja be. A szöveg balra, középre vagy jobbra igazítható. A szöveg kiigazítható, annak első és utolsó karakterei a szövegmező margóihoz igazíthatók, vagy a szöveg minden sora a szövegmező margói közé helyezhető. A sor végén beírt szóközök a szöveg részének tekinthetők, így befolyásolják a sor igazítását. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Megjeleníti a Bekezdés párbeszédpanelt, ahol lapokkal, behúzásokkal és térközökkel dolgozhat. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Beállításokat jelenít meg listák létrehozásához. (Táblázatcelláknál és egysoros szövegeknél nem érhető el.)
Ha törli a bejelölést, a bekezdéses szöveg objektumokra alkalmazott listaformázás törlődik és az elemek egyszerű szöveggé konvertálódnak. A Felsorolások és listák engedélyezése kivételével a Felsorolások és listák opciók elérhetetlenek.
Oszlopokra vonatkozó opciókat jelenít meg. Lásd az Oszlopok menüt. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Megjeleníti a Keresés és csere párbeszédpanelt.
A kijelölt szöveg írásmódját változtatja meg. A lehetőségek a következők: Nagybetűs, Kisbetűs, Felső index és Alsó index.
Az új és importált szöveget nagybetűssé konvertálja. A NAGYBETŰS parancs nincs hatással a meglévő szövegre. Létező szöveg írásmódjának megváltoztatásához jelölje ki a szöveget, majd kattintson a jobb gombbal. Kattintson az Írásmód megváltoztatása menüpontra a helyi menüben.
Kódlapokat tartalmazó menüt jelenít meg. Egy kódlapot kiválasztva a kijelölt szövegre alkalmazza azt. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
A kijelölt bekezdéseket kombinálja egy bekezdéssé és minden bekezdésjelet szóközzel helyettesít. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Eltávolítja a kiválasztott karakterek karakterformázását, vagy eltávolítja a kiválasztott bekezdés bekezdésformázását, vagy minden formázást eltávolít a kiválasztott bekezdésből. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Megjeleníti a Háttérmaszk párbeszédpanelt, ahol a háttérszín beállításait használhatja. (Táblázatcelláknál és egysoros szövegeknél nem érhető el.)
Törtalakú szöveget hoz létre, például törteket, ha a kijelölt szöveg törtalak karaktereket tartalmaz. Ha a törtalak karaktereket, használja, a törtalak karakter bal oldalán lévő szöveget a program a karakter jobb oldalán lévő szöveg felé helyezi. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
A szövegszerkesztő viselkedését módosító lehetőségeket tartalmaz, és további szerkesztési lehetőségeket ajánl fel.
A Helyi szövegszerkesztő és a benne lévő szöveg megjelenítését szabályozza. Ha nincs bejelölve, akkor az a szöveg, amelyet máskülönben nehéz volna olvasni (nagyon kicsi, nagyon nagy, vagy el van forgatva), megfelelő méretben jelenik meg és vízszintesen kerül elrendezésre, hogy könnyen olvashassa és szerkeszthesse.
Ha bejelöli ezt az opciót, az MTEXTFIXED rendszerváltozó értéke 0 lesz. Egyébként az MTEXTFIXED értéke 2.
A Szövegformázás eszköztár megjelenését szabályozza. Ez a beállítás állítja be az MTEXTTOOLBAR rendszerváltozót. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
Kiterjeszti a Szövegformázás eszköztárat, hogy több opciót mutasson. (Egysoros szöveg esetén nem érhető el.)
A vonalzó megjelenését szabályozza. (Táblázatcelláknál és egysoros szövegeknél nem érhető el.)
A helyi menü megjelenítéséhez kattintson a vonalzóra a jobb gombbal.
Kijelölése esetén megjeleníti a szerkesztő hátterét. (Táblázatcelláknál nem elérhető.)
Azt adja meg, hogy be vagy ki van-e kapcsolva a Beíráskor helyesírás-ellenőrzés.
Megjelenik a Helyesírás-ellenőrzés beállításai párbeszédpanel, ahol megadhatja a rajz helyesírás-ellenőrzésekor ellenőrzendő szövegopciókat.
Megjelenik a Szótárak párbeszédpanel, ahol megváltoztathatja azt a szótárat, amelyben a helytelenül írt szavakat a program keresni fogja.
Megadja a kiemelés színét a kiválasztott szöveghez.