Meglévő objektumokat elszelve vagy szétosztva új 3D szilárdtesteket vagy felületeket hoz létre.
A vágósíkot 2 vagy 3 pont határozza meg, megadva az FKR egy fő síkját, vagy kiválasztva egy sík vagy felületobjektumot (de nem hálót). A kettészelt objektumoknak az egyik vagy mindkét oldala megtartható.
A kettészelt objektumok megőrzik az eredeti objektumok fólia- és színtulajdonságait, de az eredményül kapott szilárdtest vagy felületobjektumok nem őrzik meg az eredeti objektumok előzményeit.
A következő promptok jelennek meg.
A szelni kívánt 3D szilárdtest vagy felületobjektumot adja meg. Ha hálót választ ki, a szelési művelet végrehajtása előtt kiválaszthatja, hogy a hálót átalakítja-e 3D szilárdtestté vagy felületté.
A szelősík tájolását megadó két pont közül az elsőt adja meg. Ennél az opciónál a szelősík mindig merőleges az aktuális FKR XY síkjára. Miután megadta a síkon a második pontot, eldöntheti, hogy a kettészelt objektum mindkét oldalát megtartja-e, vagy megadhat egy másik pontot a sík megtartani kívánt oldalán.
A vágósíkot a kiválasztott kört, ellipszist, körívet, elliptikus ívet, 2D spline objektumot, 2D vonalláncot vagy sík 3D vonalláncot tartalmazó síkhoz illeszti.
A vágósíkot egy kijelölt felülethez illeszti.
A vágósík meghatározása egy pont megadásával a síkon és másik ponttal a sík Z tengelyén (normálisán).
A vágósíkot az aktuális nézetablak nézetsíkjával párhuzamosan illeszti. A vágósík helyét egy pont megadásával lehet meghatározni.
A vágósík az aktuális FKR XY síkjával párhuzamos lesz. Adjon meg egy pontot a vágósík helyének meghatározásához.
A vágósík az aktuális FKR XY síkjával párhuzamos lesz. Adjon meg egy pontot a vágósík helyének meghatározásához.
A vágósík az aktuális FKR XZ síkjával párhuzamos lesz. Adjon meg egy pontot a vágósík helyének meghatározásához.
Három pont megadásával definiálja a vágósíkot.
A megadott pont határozza meg, hogy a kettészelt objektum melyik oldalát kell megőrizni. A pont nem feküdhet a vágósíkon.
A program a kettészelt objektumok mindkét részét megőrzi.