Egy DGN-fájlhoz megadja az importálási beállításokat.
DGNIMPORT (parancs) Keres
A következő lehetőségek jelennek meg.
A DGN-fájl tartalmát beszúrási az aktuális DWG-fájlba.
A DGN-fájl és a modell nevét előtagként hozzáadja a bejövő objektum nevéhez. Ha az előtaggal ellátott név új név ütközéshez vezet, akkor a program egy növekvő számmal egészíti ki a nevet.
Figyelmen kívül hagyja a többször előforduló nevű objektumokat, például a fólianeveket vagy méretstílusokat a DGN-fájlban, és a meglévő definíciókat részesíti előnyben.
Az alapértelmezett beállítások a DGNIMPORTMODE rendszerváltozóval is vezérelhetők.
A program a kiválasztott DGN-tervmodellt az aktuális DWG-fájl modellterébe importálja.
A V8 DGN-fájlok több terv- és lapmodellt is tartalmazhatnak. A DGN-tervmodell egyenértékű a modelltérrel, a DGN-lapmodell pedig egyenértékű a papírtérrel. Mivel egy DWG-fájlban csak egyetlen modelltér lehet, ki kell választania a DGN-fájlban az importálandó a tervmodellt.
Ha a kiválasztott tervmodell egy lapmodellre hivatkozik, akkor a program a lapmodellt is konvertálja: belőle egy vagy több elrendezés lap keletkezik a DWG-fájlban. Csak az elsődleges tervmodellre hivatkozó lapmodellek kerülnek importálásra. Ezek a lapmodellek a papírtér elrendezéseivé alakulnak át, és olyan elrendezés-nézetablakokat tartalmaznak, amelyek az elsődleges tervmodellre mutató egyes referenciákat jelenítik meg.
Azt szabályozza, hogy a program DWG-környezetben hogyan kezelje a DGN-referenciákat.
Referencia bármilyen DGN-fájl lehet. A támogatott fájltípusok közé tartoznak többek között a következő kiterjesztéssel rendelkező fájlok: .dgn, .dwg,.cel,.s,.h, .cgm,.rdl,.d. A DXF-fájlok azonban nem támogatottak, és a program figyelmen kívül hagyja őket.
A DGN-referenciákat blokkokká alakítja, ha az aktuális rajzba importál, és xref objektumokká alakítja, ha új rajzba importál.
Minden hivatkozott DGN-tervmodellt, beleértve a beágyazott referenciákat is, blokká alakít vagy xref objektumokként csatol a program a modelltérben.
A beágyazott referenciák kapcsolatai nem módosulnak. A DGN-tervmodellekben található beágyazott referenciákat, amelyek az elsődleges fájlra hivatkoznak, körkörös referenciának hívják. Az AutoCAD létrehoz egy blokkot, és elhelyezi azt az eredeti DGN-fájlban, és ezzel feloldja ezeket a körkörös referenciákat.
A tervmodellek lapmodellekre, továbbá a lapmodellek más lapmodellekre mutató referenciáit a program nem támogatja és figyelmen kívül hagyja. A referenciák számára a program egyedi nevet alkot: a tervfájl neve után egy kötőjelet (-) tesz, majd ezt követi a modell neve. Ha szükséges, az eredményül kapott blokk nevét csonkítja, és az utolsó néhány karaktert számjeggyel helyettesíti, hogy a fájlnév valóban egyedi legyen.
A következő opciókkal megadható, hogy felülíródjanak-e a külsőreferencia-fájlok:
Ha egyéni vonalstílusokat használó DGN-fájlt importál, és ezek a vonalstílusok egy külső .rsc fájlban vannak definiálva, akkor az .rsc fájlt fel kell venni az AutoCAD támogatási útvonalra.
A megadott DGN-fájlhoz képes külső, hivatkozott DGE- és DWG-fájlok nem válnak az eredményül kapott DWG-fájl részévé.
Azonban belekerülnek a DGN-fájlbeli olyan referenciák, ha vannak ilyenek, amelyek magára a DGN-fájlra, illetve a DGN-fájlban lévő más tervmodellekre hivatkoznak.
A program a DGN-fájlban található összes külső DGN-referenciát importálja, és ezek az eredményül kapott rajzban DGN-alávetítésként jelennek meg. A hivatkozott DWG-fájlok importáláskor xrefek maradnak.
Válassza ki a fordításhoz a megfelelő konvertálási egységeket. Az importált DGN-fájl fő mértékegységnek és másodlagos mértékegységnek nevezett munkaegységeket (angolszász vagy metrikus) tartalmaz. A kiválasztott munkaegységek (fő mértékegységek vagy másodlagos mértékegységek) mindegyike egyenként átkerül a DWG-fájlba.
Azt adja meg, hogy a DGN-fájl egy fő mértékegységéből a DWG-fájlban egy rajzegység keletkezik.
Azt adja meg, hogy a DGN-fájl egy másodlagos mértékegységéből a DWG-fájlban egy rajzegység keletkezik.
Egy DGN-fájl szöveg-csomópontjainak elemei egy-egy elemként tárolt többsoros szövegek, hasonlítanak a BSZÖVEG objektumokhoz. Ezt a négyzetet akkor jelölje be, ha meg szeretné őrizni az útvonalat követő szövegeket.
Ha nincs bejelölve, a program megtartja a többsoros szöveget: egyetlen bekezdéses szöveg objektumot készít belőle.
Ha be van jelölve, a többsoros szövegből több egysoros szöveg objektum keletkezik. Ezt akkor jelölje be, ha görbe mentén létrehozott szöveget tartalmazó DGN-fájl importálásakor meg szeretné őrizni a látványhűséget. Az első karakter a szöveg objektum helyét és elforgatását határozza meg.
Az aktuális DGN-importálás során használt leképezési beállítások kiválasztására és kezelésére szolgál.
Megjeleníti a definiált leképezési beállításokat.
Az alapértelmezett leképezési beállítás a Standard, amely adatokat emel ki az éppen exportált rajzból, és a leképezési előnézetben látható módon automatikusan leképezi a DGN-fóliákat, a -vonalvastagságokat és a -színeket.
Megjeleníti a kiválasztott leképezési beállítás leírását.
Megnyitja a DGN-leképezési beállítások párbeszédpanelt, ahol új leképezési beállítások hozhatók létre, a meglévő leképezési beállítások pedig átnevezhetők, módosíthatók vagy törölhetők (DGNLEKÉPEZÉS).
A DGN oszlopban megjeleníti az importált DGN-fájl minden tulajdonságát, a DWG oszlopban pedig megjeleníti a kiválasztott leképezési beállítás összes tulajdonságát.