Növelje a háló objektumok lekerekítettségét a simítottsági szintjük emelésével.
A háló objektumok több részfelosztásból, más néven vonalazottságból állnak össze, amelyek meghatározzák a szerkeszthető lapokat. Minden egyes lap alapvető lapkákból áll. A simítottság növelésével a lapkák számát növeli, ami simább, kerekdedebb kinézetet biztosít.
Munkavégzés közben növelheti és csökkentheti a simítottság szintjét. A különbségek láthatók a drótvázas és a koncepcionális látványstílusokban, valamint a renderelt kimeneti fájlban is.
A simítottság legalacsonyabb szintje (azaz alapszintje) a 0. Alapértelmezés szerint a 0. szinten nincs simítás. Bármilyen háló objektum simaságát növelheti az aktuális határértékig. Ugyanakkor nem csökkentheti olyan hálók simítottsági szintjét, amelyeknél ennek értéke már 0.
Ha hálóéleket adott háló objektumhoz, a simítás hatása – a hálóél-beállításoktól függően – eltérő lehet. A simítottság nélküli (0. simítottsági szintű) hálóhoz adott hálóélek hatása nem látszik, amíg simítási műveletet nem hajt végre hálón.
Objektum minialkalmazások vagy fogók segítségével végzett módosítása esetén előfordulhat, hogy hézagok keletkeznek a háló objektumban. Az ilyen hézagok megszüntetésének (bezárásának) egyik módja az, ha simítja az objektumot, vagy finomítja az egyes alobjektumokat.
A hálók olyan simasági szinttel jönnek létre, amilyet meghatároz. A simítottsági szint alsó határa a Nincs (0) érték, felső határa pedig az alapértelmezett (6) vagy egyénileg megadott maximum. Objektum simításakor a háló lapkahálójának vonalsűrűsége növekszik. A legjobb eredményt úgy érheti el, ha alacsonyabb simasági szintű háló objektumokat hoz létre, és a simasági szintet csak a modellezés befejezése után növeli meg.
A sűrű hálók olyan alobjektumokat tartalmazhatnak, amelyek kijelölése és szerkesztése nehézkes. A magas vonalsűrűség lassíthatja a rendszert is. Emiatt érdemes lehet bevezetni olyan korlátokat, amelyek gátolják a túl sűrű háló kialakulását.