A spline-görbe olyan simított görbe, amely a görbe alakjára hatással lévő adott pontsorozaton keresztül vagy annak közelében halad.
Alapértelmezés szerint a spline-görbék 3. fokú (más néven köbös) polinomok görbeszakaszainak simításai. Ezen görbék tényleges neve nem egyenközű racionális b-spline (NURBS), de az egyszerűség kedvéért spline-görbéknek nevezzük ezeket. A harmadfokú spline-görbék a legáltalánosabbak, és azon spline-görbékre hasonlítanak, amelyeket kézzel hoztak létre rugalmas sávok használatával, az adatpontoknál lévő súlyok által kialakítva.
A következő példában egy spline-görbével hoztuk létre a betonsétány kiemelt határvonalát.
Spline-görbéket vezérlő csomópontokkal vagy illesztési pontokkal hozhat létre és szerkeszthet. A bal oldali spline-görbe a vezérlő poligonok mentén lévő vezérlő csomópontokat, a jobb oldali spline-görbe pedig az illesztési pontokat jeleníti meg.
A kiválasztott spline-görbén lévő háromszög alakú fogóval válthat a vezérlő csomópontok megjelenítése és az illesztési pontok megjelenítése között. A kerek és négyzet alakú fogókkal módosíthatja a kiválasztott spline-görbéket.
Amikor illesztési pontokkal hoz létre spline-görbéket, az eredményül kapott görbe áthalad a megadott pontokon, és a görbében lévő matematikai csomópontok térköze befolyásolja.
A csomópont paraméterezése opcióval választhatja ki ezen csomópontok térközeit, így a példában látható módon különböző görbéket hozhat létre.
Ha a tűrés értéke 0, akkor a spline-görbe közvetlenül áthalad az illesztési pontokon. Nagyobb tűrésértékek esetén a spline-görbe az illesztési pontokhoz közel halad el. Megadhatja a spline-görbe érintő irányát mindkét végén.
Parabola alakú spline-görbe létrehozásához adjon meg egy pontosan 3 vezérlő csomóponttal létrehozott 2. fokú spline-görbét a bal oldalon látható módon. A 4 vezérlő csomóponttal létrehozott 3. fokú spline-görbék alakja megegyezik a 3. fokú Bezier-görbék alakjával a jobb oldalon láthatóak szerint.