Hálót hoz létre egyenes útvonal mentén végigsöpört vonalból vagy görbéből.
Válassza ki az egyenes útvonal mentén söpörni kívánt vonalat, ívet, kört, ellipszist vagy vonalláncot. Aztán válasszon ki egy vonalláncot, hogy azzal meghatározza a poligonháló irányát és hosszát jelölő vektor első és utolsó pontját.
A MESHTYPE rendszerváltozó határozza meg azt, hogy milyen típusú háló keletkezik. Alapértelmezés szerint háló objektumok jönnek létre. Ha korábbi soklaphálót vagy poligonhálót kíván készíteni, adjon 0 értéket a változónak.
Poligonhálók esetén a TABFEL parancs egy 2-szer n méretű hálót hoz létre, ahol az n értékét a SURFTAB1 rendszerváltozó értéke határozza meg. A háló M iránya mindig 2, és az irányvektor mentén helyezkedik el. Az N irány az útvonalgörbe mentén helyezkedik el. Ha az útvonalgörbe egy vonal, ív, kör, ellipszis vagy spline-görbére illesztett vonallánc, akkor a tabulátorvonalak az útvonalgörbét a SURFTAB1 értékével azonos méretű részekre osztják. Ha az útvonalgörbe nem spline-görbére illesztett vonallánc, akkor a tabulátorvonalak az egyenes szakaszok végére kerülnek, és mindegyik ívszakasz a SURFTAB1 által meghatározott szakaszokra lesz osztva.
A következő promptok jelennek meg.
Azt adja meg, hogy mely objektum söpri végig az útvonalat.
Az útvonalgörbe meghatározza a poligonháló körülbelüli felszínét. A görbe lehet vonal, ív, kör, ellipszis vagy 2D, illetve 3D vonallánc. A háló az útvonalgörbének a kiválasztási ponthoz legközelebbi pontjából kiindulva kerül megrajzolásra.
A söprés irányát meghatározó vonalat vagy nyílt vonalláncot ad meg.
A program egy vonalláncon csak az első és az utolsó pontot veszi figyelembe, a közbenső csúcspontokat figyelmen kívül hagyja. Az irányvektor a kihúzni kívánt alak hosszát és irányát jelzi. A vonalláncon vagy vonalon kiválasztott végpont a kihúzás irányát határozza meg. Az eredeti útvonalgörbe vastag vonalakkal van kirajzolva, így jól láthatóvá teszi, hogyan irányítja az irányvektor a tabulált háló létrehozását.