DWF- vagy DWFx-alávetítés átmenetét, kontrasztját és monokróm beállításait állítja be.
Keres
A Halványítás, a Kontraszt és a Monokróm alapértelmezett értékét egy vagy több DWF- vagy DWFx-alávetítésre vonatkozóan is megváltoztathatja. A kijelölt DWF- vagy DWFx-alávetítés beállításai a Tulajdonságok palettán erősíthetők meg.
Megjegyzés: A DWF-alávetítések halványítását, kontrasztját és monokróm beállításait a BEÁLLÍT parancs segítségével is módosíthatja, és ilyen módon megváltoztathatja a DWF-, DWFx- és PDF-alávetítések ugyanilyen jellemzőit, továbbá a képek halványítását, kontrasztját és fényességét is.
Ha a színeket szeretné módosítani a DWF- vagy a DWFx-alávetítésben, akkor nyissa meg a DWF-, illetve a DWFx-alávetítés Tulajdonságok palettáját. További információkért tekintse meg a következő részt: Az alávetítés kontrasztjának, halványításának, valamint monokróm- és háttérszín-beállításának módosítása.
A következő promptok jelennek meg.
Csiallapítás
Az alávetítés csillapítás funkcióját szabályozza. A megadható értékek 0-tól 100-ig terjednek. Minél nagyobb az érték, annál világosabban jelennek meg a vonalak az alávetítésben. Közvetetten a kontraszt hatással dolgozik; a nagyobb kontraszt érték az alávetítést a háttérhez keveri, ha csillapítást nagyobb értékre állítják.
Kontraszt
Az alávetítés kontrasztját és közvetett módon a csillapítását szabályozza. A megadható értékek 0-tól 100-ig terjednek. Nagyobb érték esetén több képpont elsődleges vagy másodlagos színe kerül előtérbe.
Monokróm
Az összes vonalas grafika színtelítettségét szabályozza a fénysűrűség megtartásával. Bekapcsolása esetén a vonalas grafika a szürke különböző árnyalataiban jelenik meg a feketétől kiindulva, ha a szín fényerejének mértéke 50%-os vagy nagyobb. Ha a háttérszín fényereje 50%-nál alacsonyabb, akkor a színek negatívba fordulnak, vagyis a legsötétebb rész fehér lesz, a legvilágosabb területek pedig feketék lesznek.