Információk az egyéni hálók létrehozásáról (korábbi)

Csúcsok megadásával hozhat létre egyéni poligonokat vagy soklaphálókat.

Háló létrehozásakor a 3DHÁLÓ, SOKLAP és 3DLAP parancsokkal adhat meg egyéni csúcsokat.

Korábbi hálók szerkesztésének bemutatása

A háló sűrűsége szabja meg a korábbi poligon- és soklaphálókban szereplő lapkák számát. A sűrűséget megadása egy mátrix M és N csomópontjainak számát jelöli, mintha egy oszlopokból és sorokból álló táblázatról lenne szó. Az M és az N érték megadja bármelyik csúcs oszlopát és sorát.

Egy háló lehet nyitott vagy zárt. Amennyiben a háló kezdeti és végső éle nem érintkezik, akkor a háló nyitott az adott irányban, amint az az ábrán is látható.

Téglalap hálók létrehozása

A 3DHÁLÓ paranccsal sokszöghálók készíthetők, amelyek az M és az N irányban egyaránt nyitottak (hasonlóan, mint az X és az Y tengely egy XY síkon). A legtöbb esetben a 3DHÁLÓ parancsot parancsfájlokhoz, illetve AutoLISP rutinokhoz kapcsolódóan is lehet alkalmazni, ha a háló pontjai ismertek.

A háló létrehozása közben megadja a háló M és N irányú méretét is. A hálóhoz megadott csomópontok száma megegyezik az M és az N érték szorzatával.

A hálókat a VLEDIT paranccsal zárhatja be.

A 3DHÁLÓ parancsot szabálytalan alakú hálók létrehozására használhatja.

Példa:

Az alábbi példában a parancspromptba kell beírnia az egyes csomópontok koordinátaértékeit az ábrán látható háló létrehozásához.

Parancs: 3dháló

A háló M mérete: 4

A háló N mérete: 3

Csomópont (0, 0): 10,1, 3

Csomópont (0, 1): 10,5,5

Csomópont (0, 2): 10,10,3

Csomópont (1, 0): 15,1,0

Csomópont (1, 1): 15,5,0

Csomópont (1, 2): 15,10,0

Csomópont (2, 0): 20,1,0

Csomópont (2, 1): 20,5,-1

Csomópont (2, 2): 20,10,0

Csomópont (3, 0): 25,1,0

Csomópont (3, 1): 25,5,0

Csomópont (3, 2): 25,10,0

Soklaphálók létrehozása

A SOKLAP parancs segítségével soklapháló (poligonháló) állítható elő, amelyben minden egyes lapnak számos csúcsa lehet. A SOKLAP parancsot általában nem közvetlenül felhasználók, hanem alkalmazások használják.

A soklaphálók létrehozása hasonlít a négyszöghálók létrehozásához. Soklapháló létrehozásakor a csúcsok koordinátáit kell megadnia. Ezt követően történik az egyes lapok definiálása, az adott laphoz összes csúcs számának megadásával. A soklapháló létrehozásakor bizonyos élek megjelenítését láthatatlanra állíthatja, fóliákhoz rendelheti azokat, illetve színt adhat nekik.

A soklapháló élei úgy tehetők láthatatlanná, hogy az adott él kezdő csomópontját negatív számként adja meg. Ha például a következő ábrán látható derékszögű síkháló 5. és 7. csomópontja közötti élt kívánja láthatatlanná tenni, a következőt kell megadnia:

3. lap, 3. csúcspont: -7

Az ábrán az 1-es lapot az 1-es, 5-ös, 6-os és 2-es csúcspont határozza meg. A 2-es lapot az 1-es, 4-es, 3-as és 2-es csúcspont határozza meg. A 3-as lapot az 1-es, 4-es, 7-es és 5-ös, a 4-es lapot pedig a 3-as, 4-es, 7-es és 8-as csúcspont határozza meg.

Soklaphálók létrehozása csúcsok megadásával

A 3DLAP parancs segítségével 3D soklaphálót hozhat létre az egyes töréspontok megadásával, és megadhatja, hogy az egyes élszakaszok láthatatlanok legyenek-e.

Ha hálósimítási művelet (például HÁLÓSIMÍTÁSNÖV) végrehajtása közben 3DLAP objektumot jelöl ki, a program megkérdezi, hogy konvertálni kívánja-e a 3DLAP objektumokat háló objektumokká.