Az AutoCAD LT teljes kompatibilitást biztosít az AutoCAD rajzok használatakor. Ennek ellenére érdemes megismerni azt, hogy az AutoCAD LT hogyan kezeli a csak AutoCAD által támogatott funkciókat.
Az AutoCAD programban olyan LISP-változók mezőket illeszthet be, amelyek nem érhetők el az AutoCAD LT programban. De a LISP-változókat tartalmazó, az AutoCAD alkalmazásban készült rajzok hiba nélkül megnyithatók az AutoCAD LT alkalmazásban, és a gyorsítótárazott érték is megjelenik.
Az AutoCAD programban minden nézetablakban más felhasználói koordináta-rendszert (FKR) használhat egyetlen rajzfájlon belül. Az AutoCAD LT programban minden rajzfájlban csak egy FKR-t használhat.
Ha egy AutoCAD rajzfájlt AutoCAD LT programban nyit meg, az AutoCAD LT az aktuális nézetablak FKR-ét fogja használni. Ha az AutoCAD LT programban szerkeszti a rajzot, majd menti és újból megnyitja az AutoCAD programban, az FKR-ek némi változást mutathatnak.
Az AutoCAD programban a látványstílusok árnyékolási és drótvázbeállításokat biztosítanak az aktuális nézetablakban. Az AutoCAD LT nem támogatja a látványstílusokat. Az AutoCAD LT programban az ÁRNYALÁSMÓD parancs csak a 2D drótváz és a Rejtett beállításokat biztosítja. Az ÁRNYALÁSMÓD az AutoCAD LT programban felhasználható az AutoCAD programban létrehozott nézetablakok látványstílusainak kikapcsolásához. Ez láthatóvá teszi az alapgeometriát, így a rajzok könnyen szerkeszthetők, és a pontos rajzi eszközök, mint például a tárgyraszterkövetés, egyszerűbben használhatók.
A munkája során szerkesztett rajzok némelyike tartalmazni fog rajzon belüli kötelező előírásokat, amelyeket kényszerek vezetnek be. A kényszerek segítségével elő lehet írni követelményeket a különféle tervekkel végzett kísérletezgetésekre vonatkozóan.
A kényszerezett objektum a várt módon mozog szerkesztése, illetve áthelyezése során. Egyetlen változó megváltozása automatikusan módosíthatja az összes kapcsolódó objektumot, így ezzel lehetővé válik a tervváltozatok egyszerű és hatékony kipróbálása.
A kényszerek két alaptípusát támogatja a program: a geometriai és a méretkényszert.
A kényszertárak segítségével megtekintheti az objektumokon alkalmazott geometriai kényszereket. A kényszertárak csak olyankor láthatók, ha a mutatót a kiemelt csomópontok fölé mozgatja.
A fő méretkényszertípusok a következők: dinamikus, feliratozási és referenciakényszer.
Ha kényszerezett objektum fölé mozgatja a mutatót, az objektum kényszerezett állapotára utaló jel válik láthatóvá.
Az AutoCAD LT termékben a következőket teheti:
Az AutoCAD program Blokkszerkesztőjében lehetősége van új kényszerparamétereket felvenni dinamikus blokkba. Az AutoCAD LT programban meg lehet nyitni rajzot, amelynek blokkdefiníciójában geometriai vagy méretkényszer, illetve blokktulajdonság-tábla szerepel, azonban nincs lehetőség új paramétert felvenni a blokkdefinícióba.
Ha az AutoCAD LT program Blokkszerkesztő alkalmazásában kényszerezett dinamikus blokkokkal dolgozik, akkor a kényszerértékeket módosíthatja és törölheti is, de kényszereket nem vehet fel a Blokkszerkesztő segítségével. A kényszerek kezelését a Blokkszerkesztőn belül, a Parametrikus lapon végezheti.
Bár az AutoCAD LT segítségével nem lehet pontfelhőt indexelni vagy csatolni, az AutoCAD által létrehozott, pontfelhőt tartalmazó rajzokat meg lehet nyitni. Ha a csatolt pontfelhőfájl zárolása fel van oldva, a pontfelhőt ki lehet jelölni a pontfelhő geometriai középpontjában megjelenített fogó segítségével.
Állítsa a PERSPECTIVE rendszerváltozó értékét 0-ra egy, AutoCAD LT programban megnyitott AutoCAD rajz perspektivikus nézetének kikapcsolásához. A perspektivikus nézetet nem lehet visszakapcsolni az AutoCAD LT programmal megnyitott rajz esetében.