PARAMÉTEREK (parancs) Keres
A Blokkszerkesztőben a Paraméterkezelő összefoglalóan jeleníti meg egy blokkdefiníció összes paraméterét és felhasználó által megadott tulajdonságát.
A Paraméterkezelő palettán alapértelmezés szerint egy három oszlopot (Név, Kifejezés, Érték) tartalmazó táblázat található. A helyi menüvel egy vagy több további oszlop (Típus, Sorrend, Megjelenítés, Leírás) is hozzáadható.
|  
			  Oszlop  | 
 
			  Leírás  | 
|---|---|
|  
			  Név  | 
 
			  A változó nevét jeleníti meg  | 
|  
			  Kifejezés  | 
 
			  Valós számot vagy egyenletet jelenít meg, például d1+d2  | 
|  
			  Érték  | 
 
			  A kifejezés értékét jeleníti meg  | 
|  
			  További oszlopok  | 
|
|  
			  Típus  | 
 
			  A méretkényszer típusát vagy a változó értékét jeleníti meg  | 
|  
			  Sorrend  | 
 
			  Az szabályozza, hogy a Tulajdonságok palettán milyen sorrendben jelenjenek meg a tulajdonságok  | 
|  
			  Megjelenítés  | 
 
			  A paramétert a blokkreferencia egy tulajdonságaként jeleníti meg  | 
|  
			  Leírás  | 
 
			  A felhasználói változókhoz tartozó megjegyzést jeleníti meg  | 
A Típus oszlop a paraméter formázását befolyásolja a Paraméterkezelőben és a Tulajdonságok palettán. A blokk léptékezésekor hatással van a paraméter értékére is.
| Típus | Mértékegységek | Pontosság | Blokk léptéktényezője | 
|---|---|---|---|
| Távolság | LUNITS | LUPREC | Léptékezés a léptéktényező szerint | 
| Bezárt szög | AUNITS | AUPREC | Nincs léptékezés | 
| Valós | Decimális | LUPREC | Nincs léptékezés | 
| Terület | Decimális | LUPREC | A lépték négyzetével szorozva | 
| Térfogat | Decimális | LUPREC | A lépték köbével szorozva | 
| Karakterlánc | Nem alkalmazható | Nem alkalmazható | Nem alkalmazható | 
A Felhasználói paraméterek Típus cellája az értékek legördülő listáját jeleníti meg. A Tulajdonságok palettán a paraméter rendezhető, és beállítható, hogy megjelenjen vagy el legyen rejtve. Amikor a típust Karakterláncról valami másra módosítja, a paraméter értéke 1 lesz.
A paraméterek átnevezhetők; az egyenletek és értékek megadhatók és módosíthatók. Ha megváltozik egy paraméter neve, az azonnal frissül a táblázatban és a Blokkszerkesztőben is.
A blokkdefiníciók paraméterei a következő kategóriákba tartoznak:
A táblázatba csak felhasználói paraméterek vehetők fel. Amikor kitörli a táblázat egy elemét, az illető elem automatikusan kitörlődik a blokkdefinícióból is.
Méretezési változó létrehozásához alkalmazzon méretkényszert egy objektumra a Blokkszerkesztőben. A méretezési változók a Paraméterkezelő palettán a Méretkényszer-paraméterek csoportban jelennek meg. (Az AutoCAD LT programban nem érhető el)
A felhasználói változók olyan egyéni változók, amelyek segítségével objektumok közötti viszonyok hozhatók létre és szabályozhatók. Ezek a változók kényszereket, egyenleteket tartalmazhatnak.
Felhasználói változó létrehozásához kattintson a Paraméterkezelő paletta Új felhasználói paraméter ikonjára. Azt is megteheti, hogy duplán rákattint egy üres cellára.
A felhasználói változók jellemzői a következők:
Módosíthatja a méretezési változó nevét és kifejezését. Ehhez tegye a következőket:
Az Érték oszlop nem módosítható.
Méretezési változó átnevezésekor a program a változó minden példányát frissíti a rajzban és a Paraméterkezelő palettán.
Az érvénytelen kifejezések vörös színnel írva jelennek meg.
Egy méretezési változó törlésekor a rajz aktuális viselkedése a következőképp változik meg:
A következők érdekében szűrheti a változók megjelenítését:
A sorrendet nem befolyásolja, ha módosítja egy cella értékét.
A Paraméterkezelő jobb felső részén található szerkesztőmező segítségével a paraméterek név alapján megkereshetők.
A Paraméterkezelő paletta helyi menüjén a következő menüelemek szerepelnek. (Az AutoCAD LT programban nem érhető el)
|  
				 Oszlopfejléc helyi menüje  | 
|
|  
				 Kifejezés  | 
 
				 Megjeleníti, illetve elrejti a Kifejezés oszlopot.  | 
|  
				 Érték  | 
 
				 Megjeleníti, illetve elrejti az Érték oszlopot.  | 
|  
				 Típus  | 
 
				 Megjeleníti, illetve elrejti a Típus oszlopot.  | 
|  
				 Megjelenítés  | 
 
				 Megjeleníti, illetve elrejti a Megjelenítés oszlopot. A Megjelenítés paraméter csak méretkényszer paraméterek és a Blokkszerkesztőben létrehozott felhasználói paraméterek esetében állítható be. Ez a paraméter csak olvasható, és méretkényszer paraméterek és a rajzszerkesztőben létrehozott felhasználói paraméterek esetén értéke Nem.  | 
| Sorrend |  
				 Megjeleníti, illetve elrejti az Sorrend oszlopot.  | 
|  
				 Leírás  | 
 
				 Megjeleníti, illetve elrejti a Leírás oszlopot.  | 
|  
				 Minden oszlop teljes méretűvé tétele  | 
 
				 Úgy jeleníti meg az összes oszlopot, hogy az egyes oszlopok esetén a legnagyobb értéket veszi alapul  | 
|  
				 Sor helyi menüje  | 
|
|  
				 Paraméter törlése  | 
 
				 Kitörli a kijelölt paramétereket a rajzból és a Paraméterkezelőből.  | 
| Paraméter konvertálása |  
				 Méretkényszereket és felhasználói paramétereket kényszerparaméterekké, illetve felhasználói paraméterekké alakít át.  | 
|  
				 Cellák helyi menüje  | 
|
|  
				 Kivágás  | 
 
				 Az értéket eltávolítja a cellából, és a vágólapra helyezi.  | 
|  
				 Másolás  | 
 
				 Lemásolja a cellában lévő értéket, és a vágólapra helyezi.  | 
|  
				 Beillesztés  | 
 
				 A vágólapról beilleszti a legutóbb odatett értéket.  | 
|  
				 Törlés  | 
 
				 A kijelöléstől függően kitörli a cellabeli értéket.  | 
|  
				 Kifejezések  | 
 
				 Megjeleníti a kifejezés oszlopban használható függvények listáját (csak a Kifejezés cellán belül érhető el)  |