Időt takaríthat meg, valamint szabályozhatja a rajz méretét azzal, hogy referenciákat szúr be olyan objektumokba, amelyek egyesítve blokkot alkotnak.
Blokkok a következő forrásokból szúrhatók be:
Egy blokkhivatkozás beszúrásakor annak helyét, léptékét és elforgatási szögét adja meg. A blokkdefinícióra mutató ezt követő hivatkozások különböző helyeken, léptékekkel és elforgatási szögekkel szúrhatók be. Amikor egy blokkot szúr be a rajzba, azt a program automatikusan átméretezi a rajzban meghatározott mértékegységek és a blokkban meghatározott mértékegységek aránya alapján. Ha például a mértékegység méter a célrajzban, a blokkban pedig centiméter, a blokkot 1/100 méretarányban szúrja be a program.
Bár a program a blokkhivatkozásokat mindig az aktuális fóliára szúrja be, a blokkhivatkozás megőrzi a blokkdefinícióban meghatározott tulajdonságokat. Ez azt jelenti, hogy például a blokk akkor is többszínű lehet, ha egy piros vagy egyéb színre állított fóliára van beszúrva.
Számos eszköz áll rendelkezésre a blokkok beszúrására, és hogy melyiket használja, az olyan tényezőktől függ például, hogy hány blokkot kell általában használnia egy rajzban, vagy hogy nagy számú forrásrajzot használ-e.
A Kezdőlap Blokkok panelén a Beszúrás elemre kattintva megjelenítheti az aktuális rajzban elérhető blokkdefiníciókat tartalmazó galériát. Ha kis számú blokkot szeretne gyorsan beszúrni, kattintson rájuk a galériában, és helyezze el őket a rajzban.
A Blokkok paletta úgy lett kialakítva, hogy korlátozott számú blokk használata esetén bármikor gyors hozzáférést biztosítson. A Blokkok palettán jelentkezzen be Autodesk Account-fiókjába, és adjon meg egy felhőtárhelyet a blokkok szinkronizálásához, hogy bármikor és bárhol elérhesse azokat. Ez a paletta négy lapra rendezve jeleníti meg a blokkokat: Aktuális rajz, Legutóbbi, Kedvencek és Könyvtárak. A Blokkok paletta a BLOKKPALETTA paranccsal érhető el.
Az Eszközpaletták ablak úgy lett kialakítva, hogy gyors hozzáférést biztosítson nagy számú különböző blokk használata esetén. Több lap is elérhető, és egyéni lapok is létrehozhatók a kapcsolódó blokkok csoportjai és speciális eszközök számára. Az eszközpalettákról blokkokat szúrhat be a blokkeszköz rajzra való áthúzásával, illetve a blokkeszközre kattintással, majd a beszúrási pont megadásával. Az Eszközpaletták ablak az ESZKÖZPALETTÁK paranccsal érhető el.
A DesignCenter ablak arra lett kialakítva, hogy a meglévő rajzokból és rajzkönyvtárakból származó különféle definíciókat tallózzon és válasszon ki. Ezek a definíciók blokkokat, fóliákat, vonaltípusokat és egyéb tartalmakat is magukba foglalnak. A DesignCenter használatával gyorsan és látványosan húzhatók blokkok az aktuális rajzon belül, vagy pedig egy másik rajzból. Kattintson duplán a blokk nevére a pontos hely, elforgatás és lépték megadásához. A DesignCenter ablak az ADCENTER paranccsal érhető el.
A rajzfájlok blokkokként húzhatók át az aktuális rajzba egy fájlmappából.
Próbálja ki mindegyik eszközt, hogy lássa, melyik a leginkább alkalmas az Ön által használt környezetben. Rögzítheti a palettákat és a DesignCentert; majd kapcsolja be az automatikus elrejtést, hogy kényelmesen és hatékonyan tudja használni a rajzterületet.