Létrehozhat blokkokat objektumok csoportosításával és név hozzárendelésével, vagy egy blokként használandó rajz létrehozásával.
Minden esetben, amikor blokkot hoz létre, vagy rajzot szúr be blokként, a blokkdefinícióban lévő minden blokkadatot (beleértve a geometriát, a fóliákat, a színeket, a vonaltípusokat és a blokkattribútum-objektumokat) a rajzfájl tartalmazza nem grafikus adatként. Minden beszúrt blokk egy blokkdefinícióra mutató blokkhivatkozás. A blokkhivatkozásokat gyakran egyszerűen csak blokkoknak nevezzük.
A blokkok számos helyen létrehozhatók és menthetők:
A blokkdefiníciók általában a következő információkat tartalmazzák:
Létrehozhat különálló rajzfájlokat abból a célból, hogy azokat más rajzokba blokként beszúrja. Az egyes rajzfájlokat egyszerűen létrehozhatja, és a blokkdefiníciók forrásaként könnyen kezelheti. A kapcsolódó rajzok egy mappában tárolhatók egy blokkokat tartalmazó könyvtárként.
A rajz neve szolgál a blokk neveként.
Alapértelmezés szerint a VKR (világ koordináta-rendszer) origó (0,0,0) pontját használja bázispontként a rajzfájlok blokk alakban történő beszúrásához. A bázispontot visszaállíthatja úgy, hogy a BPONT parancs használatával egy másik bázispontot ad meg a beszúrásához.
Ezek az objektumok általában geometriai objektumok, szövegek és blokkattribútum-objektumok. Amikor végzett, mentse a rajzot egy közös mappába a blokkokként használni kívánt többi rajzzal.
Számos módszer létezik a blokkok létrehozására, amelyek mentén azok megörökölhetnek egy vagy több tulajdonságot (például fóliákat, színeket és vonaltípusokat) az aktuális beállításokból.
A kapcsolódó blokkok gyűjteményeit a BLOKK paranccsal hozhatja létre, és azokat egy dedikált rajzfájlban tárolhatja, amelynek neve blokk-könyvtár rajz. Ezután ezeket a blokkokat egyenként beszúrhatja bármely más rajzból. Ha a teljes blokk-könyvtár rajzfájlt beszúrja az aktuális rajzba, az összes blokkdefiníció automatikusan hozzáadódik a jelenlegi rajzhoz.
A blokkdefinícióba foglalt blokkreferenciákat beágyazott blokkoknak nevezik. A beágyazott blokkok az összetett blokkdefiníció egyszerűsítését teszik lehetővé.
Online eléréssel AutoCAD-rajzfájlokat tölthet le a forgalmazók és a szállítók webhelyeiről. Ezzel a lehetőséggel sok időt takaríthat meg a blokkok létrehozásakor, de mindig ellenőrizze, hogy a rajzok tartalma és léptéke megfelelő-e.