Megjeleníti azon mappák listáját, ahol az alkalmazás keresi a támogató, illesztőprogram, menü és más fájlokat. Továbbá meghatároz olyan opcionális, a felhasználó által megadott beállításokat, mint például a helyesírás ellenőrzésére használt szótár.
OPCIÓK (parancs) Keres
Az útvonalakra abban a sorrendben kereshet, amelyben a Beállítások párbeszédpanelen szerepelnek. Ha ugyanaz a fájl több mappában szerepel, akkor a rendszer az első megtalált példányt használja.
A következő lehetőségek jelennek meg.
Megjeleníti a Tallózás a mappák közt vagy Fájl kiválasztása párbeszédpanelt (egy szabványos fájlkiválasztó párbeszédpanelt), ahol megadhatja a listában kiválasztott mappa vagy fájl új helyét.
Megadja azokat a mappákat, ahol az alkalmazás keresi azokat a betűtípusokat, testreszabási fájlokat, alkalmazások beépülő moduljait, beszúrandó rajzokat, vonaltípusokat és sraffozási mintákat, amelyek nem találhatók az aktuális mappában. Biztonsági okokból erősen ajánlott megbízható mappákat megadnia az alábbi listában szereplő Megbízható helyeket használó végrehajtható fájlok számára.
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
Megjeleníti azokat az aktív könyvtárakat, ahol az alkalmazás keresi az adott rendszerhez készített támogató fájlokat. A lista csak olvasható, és a Support fájlok keresési útvonalán elérhető olyan érvényes útvonalakat jeleníti meg, amelyek elérhetők az aktuális könyvtárstruktúrában és hálózati helyeken.
Megadja azokat a mappákat, ahonnan az AutoCAD betölthet és futtathat kódot tartalmazó fájlokat. A C:\Program Files\ és a C:\Program Files (x86)\ mappákat, beleértve azok almappáit is, a rendszer automatikusan megbízhatónak tekinti. (TRUSTEDPATHS rendszerváltozó)
Azt adja meg, hogy az alkalmazás hol keressen eszközillesztő-programokat a képmegjelenítő, a mutatóeszközök, a nyomtatók és a plotterek számára.
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
A rajz projektnevét adja meg. A projektnév megfelel a projekttel kapcsolatban lévő külső referenciafájlok (xref) keresési útvonalának. Akármennyi kapcsolt mappájú projektnevet létrehozhat, de minden rajznak csak egy projektneve lehet. (PROJECTNAME rendszerváltozó)
Változó fájltípusok nevét és helyét határozza meg.
Megadja a fő testreszabási fájl (acad.cuix vagy acadlt.cuix) alapértelmezett helyét.
Megadja a vállalati testreszabási fájl helyét.
Megadja a testreszabási fájlokban használt egyedi ikonok helyét.
Változó fájltípusok nevét és helyét határozza meg.
A helyi Súgó fájl helyét adja meg. (HELPPREFIX rendszerváltozó)
Meghatározza a BÖNGÉSZŐ parancs és a Web eszköztáron található Böngészés a weben gomb alapértelmezett Internet helyét.
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
A hardver eszközillesztő-program adatit tároló konfigurációs fájl helyét adja meg. Ez az érték csak olvasható, és csak a /c parancssori kapcsolóval változtatható meg. Tekintse meg az Információk az indítás testreszabásáról témakört.
Számos opcionális beállítást határoz meg.
A bekezdéses szöveg objektumok szerkesztéséhez használt alkalmazást állítja be. (MTEXTED rendszerváltozó)
Megjeleníti az aktuális fő helyesírási szótár hárombetűs kulcsszavát. (DCTMAIN rendszerváltozó)
Megjeleníti az aktuális felhasználói helyesírási szótár útvonalát és fájlnevét. (DCTCUST rendszerváltozó)
Az alternatív betűtípust adja meg arra az esetre, ha a megadott betűtípusfájl nem található. (FONTALT rendszerváltozó)
Ha a Tallózás gombra kattint, megjelenik a Helyettesítő betűtípus párbeszédpanel, ahol kiválaszthat egyet a rendelkezésre álló betűtípusok közül.
A használandó betűtípus-konverziós fájlt határozza meg. (FONTMAP rendszerváltozó)
A kirajzolással kapcsolatos beállításokat határozza meg.
Meghatározza az AutoCAD 14. vagy korábbi kiadásában létrehozott nyomtatási parancsfájlokkal használt ideiglenes nyomtatási fájl alapértelmezett nevét. Az alapértelmezett név a rajz nevéből és a .plt fájlkiterjesztésből tevődik össze. Az AutoCAD 2000 rajzoknál használt alapértelmezett név a rajznév-elrendezésnév és a .plt fájlnévkiterjesztés. Néhány nyomtatóillesztő-program azonban más kiterjesztésű nyomtatófájlt használ.
A háttérnyomtatáshoz használt alkalmazást határozza meg. Beírhatja a futtatható fájl nevét és parancssori paramétereit is. Beírhatja például a nyomtfajlom.bat %s karakterláncot, ezzel a nyomtató fájlokat a nyomtfajlom.bat fájlba gyűjtheti, és automatikusan létrejön egy egyedi nyomtatási fájlnév. Tekintse meg az Információk az AutoSpool használatáról témakört.
Csak a visszamenőleges kompatibilitás miatt szerepel. Az Autodesk már nem támogatja aktívan a PostScriptet, a PSBE, a PSKI és a PSROLOG parancsot.
Nyomtatási supportfájlok keresési útvonalát határozza meg. A több útvonalú beállításra a megadott sorrendben keres.
A háttérnyomtatási fájlok útvonalát adja meg.
A nyomtató konfigurációs fájlok (PC3-fájlok) útvonalát adja meg.
Megadja a .pmp fájlkiterjesztéssel rendelkező fájlok vagy a nyomtató leíró fájljai útvonalát.
Megadja az .stb vagy .ctb kiterjesztésű fájlok vagy nyomtatásistílus-táblázat fájlok (elnevezett és színfüggő nyomtatásistílus-táblázatok) útvonalát.
Annak a fájlnak az elérési útvonalát határozza meg, amely a Megnyitás és Mentés lapok Automatikus mentés opciójának kijelölt állapotában jön létre. (SAVEFILEPATH rendszerváltozó)
Meghatározza a naplófájlok útvonalát, amelyet a Szín kiválasztása párbeszédpanelen használhat a színek meghatározásakor. Az egyes meghatározott útvonalaknak több mappát is megadhat. Ezt a beállítást a felhasználói profillal menti el.
Meghatározza a mappát, ahová a PDF-fájlok importálásakor a hivatkozott képfájlok kicsomagolása és mentése történik.
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
Az adatbázis forrásfájlok útvonalát adja meg. A megváltoztatott érték csak az alkalmazás bezárása és újraindítása után lép életbe.
Megadja a rajz sablonbeállításait.
A Kezdés varázsló és az Új párbeszédpanel által használt rajzsablonfájlok keresési útvonalát adja meg.
Megadja a Lapkészlet létrehozása varázsló által használt lapkészlet sablonfájlok útvonalát.
Megadja a GYÚJ parancs által használt rajzsablonfájlt.
Megadja az új lapok létrehozásához és az olyan lapbeállítási felülírások tárolásához használt alapértelmezett sablonfájlt, amely a Lapkészlet kezelő Közzététel műveleteire alkalmazható.
A legutóbb használt vagy a kedvenc blokkok tárolási helyét adja meg. (BLOCKSYNCFOLDER rendszerváltozó)
Jelentkezzen be Autodesk Account-fiókjába, és adja meg egy felhőtárhely helyét, hogy bármilyen eszközön elérhesse a legutóbb használt és a kedvenc blokkjait és blokk-könyvtárait.
Az eszközpaletta-támogató fájlok útvonalát adja meg.
A Blokk szerzői paletták kiegészítő fájljainak elérési útvonalát adja meg. A Blokk szerzői palettákat a Blokkszerkesztő használja, a paletták eszközöket biztosítanak dinamikus blokkok létrehozásához.
A naplófájlok elérési útvonalát határozza meg, amelyek akkor jönnek létre, amikor a Megnyitás és mentés lapon kiválasztja a Naplófájl használata jelölőnégyzetet. (LOGFILEPATH rendszerváltozó)
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
Azt adja meg, hogy hova kerüljenek a felvett műveletmakrók, illetve hogy hol találhatók további lejátszható műveletmakrók.
Az új műveletmakrók tárolásához használt útvonalat határozza meg. (ACTRECPATH rendszerváltozó)
További használandó útvonalakat határoz meg a lejátszáshoz használható műveletmakrók kereséséhez. (ACTPATH rendszerváltozó)
Megadja annak a naplófájlnak az elérési útvonalát, amely a Nyomtatási és közzétételi napló automatikus mentése opciónak a Nyomtatás és közzététel lapon történő kiválasztásakor jön létre.
Az xref-összehasonlításban használt xref biztonságimásolat-fájlok tárolási helyét adja meg. (XCOMPAREBAKPATH rendszerváltozó)
Az ideiglenes fájlok tárolási helyét adja meg. Az alkalmazás ideiglenes fájlokat hoz létre, majd törli azokat a programból történő kilépés után. Ha a programot írásvédett mappából kívánja használni (például ha hálózaton dolgozik, vagy CD lemezről nyit meg rajzot), akkor adjon meg egy alternatív helyet az ideiglenes fájloknak. A megadott mappa nem lehet írásvédett.
A Windowsban az ideiglenes fájlok elérési útvonala és fájlneve együttesen nem haladhatja meg a 255 karaktert. Ez a korlát a Beállítások párbeszédpanel Fájl lapjának Ideiglenes rajzfájlok helye mezőjében módosítható.
A (csak olvasható) TEMPPREFIX rendszerváltozó tárolja az ideiglenes rajzfájlok aktuális helyét. (Az AutoCAD LT programban nem érhető el.)
Útvonalat hoz létre igény szerint betöltött xref fájlok ideiglenes másolatainak tárolásához. (XLOADPATH rendszerváltozó)
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
Azokat a mappákat adja meg, amelyekben a program textúratérképeket keres.
Az AutoCAD LT programban nem érhető el
Azokat a mappákat adja meg, amelyekben a fotometriaiháló-fájlokat keresni kell.
A DGN-leképezési beállításokat tároló dgnsetups.ini fájl helyét adja meg. A normális működéshez ennek a helynek léteznie kell, és rá vonatkozóan a DGN-parancsoknak írási-olvasási jogosultsággal kell rendelkezniük.
Megadja a tevékenységekre vonatkozó betekintő adatokkal kapcsolatos események tárolási helyét. Adjon meg egy megosztott helyet, hogy a rendszer az összes rajzolási műveletet rögzítse és elérhetővé tegye az összes felhasználó számára. Ez a hely csak egy létező hely lehet, amelyhez Önnek van írási/olvasási jogosultsága.
Megjeleníti a Mappa keresése vagy Fájl kiválasztása párbeszédpanelt attól függően, hogy a Mappák és fájlok listájában mit választott ki.
A kiválasztott mappához hozzáad egy keresési útvonalat.
Törli a kiválasztott keresési útvonalat vagy fájlt.
A kiválasztott keresési útvonalat a megelőző fölé helyezi.
A kiválasztott keresési útvonalat a következő alá helyezi.
A kiválasztott projektet vagy helyesírás-ellenőrző szótárt aktuálissá teszi.