A vezérlővonalak, nyomtervek, felületek és pontadatok, csőhálózatok, nyomvonalak és hossz-szelvények az Exportálás a Civil View programba a 3ds Max programmal való használathoz paranccsal exportálhatók.
Minden rézsű-vezérlővonal 3ds Max alakobjektumként van exportálva. A 3ds Max alakobjektumok több spline-görbét is tartalmazhatnak, ahol mindegyik spline csatolt pontok folyamatos sorozatából áll.
Az egyes helyszíneken lévő, ugyanazon vezérlővonalneveket használó vezérlővonalakat a rendszer egyetlen, több spline-görbét tartalmazó 3ds Max alakba exportálja. Az egyes helyszíneken lévő, nem ugyanazon vezérlővonalneveket használó összes vezérlővonalat a rendszer egyetlen, több spline-görbét tartalmazó 3ds Max alak exportálja. Ez a módszer elengedhetetlen ahhoz, hogy a Civil View alkalmazás meg tudjon őrizni egy egyedi referenciát minden importált vezérlővonal geometria alapján létrehozott alak objektumából.
A nyomterv kiindulási vonalakat a rendszer egyetlen spline-görbét tartalmazó 3ds Max alakobjektumba exportálja.
Az Autodesk Civil 3D a nyomterv kiindulási vonalait az Autodesk Civil 3D nyomvonalakból és hossz-szelvényekből származtatja. Ha két vagy több nyomterv kiindulási vonal ugyanannak a nyomvonalnak a referenciája, attól még a VSP3D export-fájl minden kiindulási vonal definícióra tartalmazni fog egy kiindulási vonalat.
Minden nyomterv-vezérlővonal 3ds Max alakobjektumként van exportálva. A 3ds Max alakobjektumok több spline-görbét is tartalmazhatnak, ahol mindegyik spline csatolt pontok folyamatos sorozatából áll. Nyomtervtartományonként mindegyik egyedi vezérlővonalnévhez egy 3ds Max alakobjektum jön létre.
Ha egyetlen nyomterv tartományban több azonos nevű vezérlővonal található, akkor a kapott spline görbék sorrendjét először a kezdő szelvény/szelvényezés, majd a nyomterv mintakeresztszelvényében balról-jobbra haladó sorrendjük határozza meg. A spline görbék egységes sorrendje elengedhetetlen, ha a Civil View alkalmazásban az olyan söpört objektumok, mint a hidak, alagutak vagy támfalak szerkesztésének alapját, importált vezérlővonalak képezik.
Az Exportálás a Civil View programba a 3ds Max programmal való használathoz saját nyomtervfelületi hálót hoz létre az Autodesk Civil 3D modell nyers tartalma alapján.
Így nem szükséges az Autodesk Civil 3D programban kézi úton létrehozni egy nyomtervfelületet a nyomtervfelület geometriájának a Civil View alkalmazásba való exportálásához.
A VSP3D-generált nyomtervfelületek nyomterv tartományonként oszlanak meg, mely lehetővé teszi a nyomterv különálló részleteinek importálását a Civil View alkalmazásba.
Ezzel a módszerrel lényegesen több információ vehető számításba az exportálási háló szerkesztésekor. Például az egyes háló csúcspontok szelvény-, eltolás- és szintmagasság- adatait a program a Civil View alkalmazásba importálás során arra használja, hogy minden alkotóelemre vagy csatolásra külön nyomvonal-követő mintázat hozzárendelést tudjon alkalmazni (lásd alábbi illusztráció).
A VSP3D-generált nyomtervfelületek bekerülnek az export-fájlba, de végül az aktív DWG-fájlban nem jönnek létre.
Ha az aktív DWG-fájl nem tartalmaz hagyományos nyomtervfelületeket, akkor azokat jobb nem kijelölni az exportálásra, hogy elkerülje ugyanazon nyomtervfelület kétszeres beírását a VSP3D-fájlba.
Az eltolt mintakeresztszelvényből származtatott nyomtervfelületeket és vezérlővonalakat a program ugyanúgy kezeli, ahogy a normál nyomterv vezérlővonalakat és felületeket, azzal a különbséggel, hogy minden tartomány helyett, itt minden eltolt mintakeresztszelvényre létrejön egy-egy felület/vezérlővonal definíció (nevenként).
Az Autodesk Civil 3D programban az eltolt mintakeresztszelvények nem oszthatók fel tartományonként.
A rendszer a felületeket a 3ds Max programba mindig szerkeszthető hálóobjektumokként exportálja függetlenül attól, hogy mely felületstílus lett alkalmazva az Autodesk Civil 3D alkalmazásban.
Általában takaró peremvonalakat kell létrehozni a meglévő talajfelületeken, hogy lyukat tudjon vágni a felületbe ott, ahova a nyomterveket tervezte. Ez különösen lényeges, ha a tervezett nyomterv meglévő talajszint alatt halad.
A VSP3D-fájlokba exportálás során a program figyelmen kívül hagyja az Autodesk Civil 3D felületobjektumok rejtett részeit, amelyeket a rejtett peremvonalakkal hozott létre.
A pontcsoportok exportálása Civil View pontrendszerekbe történik. A Civil View eszközben a pontrendszerek a 3ds Max szabványos részecskerendszer funkciójából származnak.
A Civil View legfeljebb 1000 pontot tartalmazó pontcsoportokat támogat.
A csőhálózat-geometriát a rendszer söpört csövek és parametrikus szerkezeti csomópontok csoportosított gyűjteményeként exportálja a 3ds Maxba. A csőhálózatok 3ds Maxba való exportálásához nem érhetők el a felhasználó által konfigurálható beállítások.
A 3ds Maxban az anyagokat a rendszer nem rendeli hozzá automatikusan az importált csőhálózat-geometriához.
Ismert korlátozások a csőhálózatok 3ds Maxba való exportálásakor
A nyomvonalak és hossz-szelvények kombinációit a program különleges bővített alakzatobjektumként exportálja a 3ds Max alkalmazásba. Ezek az alakzatok elég intelligensek ahhoz, hogy véglegesen megtartsák a nyomvonalakra és a hossz-szelvényekre jellemző geometriai adatokat, például a következőket:
Nyomvonal beállításai
Nyomvonalak exportálásakor következő opciókat állíthatja be:
Hossz-szelvény támogatása
Csak a tervezési (vagy pálya) hossz-szelvények támogatottak. Az egyéb hossz-szelvény típusokat a program figyelmen kívül hagyja.
Ahol több tervezési hossz-szelvény van társítva egy exportálásra kijelölt nyomvonalhoz, a Civil View minden tervezési hossz-szelvényt automatikusan exportál és véglegesen megtart. Viszont a Civil View az első észlelt tervezési hossz-szelvényt tekinti „aktívnak”.