Sokszögelések szerkesztése

Az összes sokszögelés tulajdonságait a Sokszögelés-szerkesztő panoráma ablakában, az egyes sokszögeléseket pedig a Sokszögelés-szerkesztőben szerkesztheti.

Gyakorlat: Földmérési adatok létrehozása a Sokszögvonal-szerkesztővel

Megjegyzés: Az előzőleg lementett 2D sokszögelési adatokat szerkesztheti a Koordináta-geometria szerkesztőben. További információ: Információk a koordinátageometria-szerkesztésről.
  1. Az Eszköztár Földmérés lapján bontsa ki a Hálózatok gyűjteményt. Bontsa ki az elnevezett hálózatot. Kattintson a jobb gombbal a SokszögelésekSzerkesztés parancsra.
  2. A Sokszögelés-szerkesztő Panoráma ablakában kattintson egy cellára, és adja meg a változtatásokat.
  3. Kattintson a jobb gombbal egy cellára, és válassza az Új menüpontot, ha egy új sokszögelést kíván létrehozni, vagy válassza a Törlés menüpontot, ha törölni szeretne egy meglévő sokszögelést.

Egyes sokszögelésmérések szerkesztése a Sokszögvonal-szerkesztő használatával

  1. Az Eszköztár Földmérés lapján bontsa ki a Hálózatok gyűjteményt. Bontsa ki az elnevezett hálózatot.
  2. Kattintson a Sokszögelések gyűjteményre. A listanézetben kattintson a jobb gombbal egy elnevezett sokszögelésre, és válassza a Szerkesztés parancsot.
  3. Az Adja meg a kezdeti beállást párbeszédpanelen adja meg a Kiindulási álláspont és a Kiindulási tájékozás beállításokat. Kattintson az OK gombra.
  4. A sokszögelés megadása után az aktuális Beállás tulajdonságainak listája megjelenik a Panoráma ablak bal oldalán. Az aktuális Beállás tulajdonságainak listájában szerkesztheti a Tájékozás tájolása, az 1. és 2. Távcsőállás tájékozása beállításokat és a Műszermagasságot.
    Megjegyzés: Ha a kiválasztott Beállás a sokszögelés kezdő beállása, és a tájékozó pont nem egy vezérlőponttal van megadva, megadhatja a tájékozás irányát. Ha a tájékozás iránya nem szerepel a beállás tulajdonságai között, megadhatja azt a tájékozó mérés értékeként is.
  5. Bontsa ki az összes Álláspontot. Adja meg, vagy szerkessze az összes Beállás méréseit. A program egy új, üres sort ad a beállás utolsó méréséhez, melyben megadhat egy új tájékozó vagy előreirányzó mérést.
    Megjegyzés: A pontnevekkel végzett mérések neve megjelenik az Érték oszlopban.
  6. Tájékozó mérést az új sorban a beállás pontazonosítójának bebillentyűzésével adhat meg.
  7. A következő álláspontba előreirányzó mérést úgy adhat meg, hogy bebillentyűz egy olyan pontazonosítót, melyre az aktuális sokszögelés nem hivatkozik.

    Új előreirányzási pont azonosítójának megadásakor létrejön a következő Álláspont és beállás.

    Megjegyzés:

    Ha egy előreirányzási pont azonosítójára hivatkozik, ezután az összes új előreirányzási mérésnek ugyanazt a pontazonosítót kell használnia.

  8. Kattintson a gombra a módosítások alkalmazásához.