Információk az anyagtérközök és -zsebek megadásáról anyaglistához

Olyan esetekben, amikor nem kíván térfogatszámítást végezni, megadhatja, hogy térköz legyen egy adott anyagban.

A térközöket olyan helyeken érdemes használni, ahol térköz van az anyagban, például hidak esetében. A térközöket több helyen is használhatja, ha például nem folytonos zsebek vannak az anyagban egy nyomterv mentén.

A térközök a Mintavonalcsoport tulajdonságai párbeszédpanel Anyaglista lapján vannak meghatározva.

Belépési és kifutási távolságok térközökhöz

A térközökhöz belépési és kifutási távolságok is megadhatók. Ezek átmeneti területként szolgálnak az egyes anyagok között. Alapértelmezés szerint a térközök belépési és kifutási távolsága 0 értékű. A program nem interpolál anyagot a térközt tartalmazó szelvények között, ahogyan az az ábrán is látható.

Amennyiben a 2+00 és 3+00 szelvények között például mocsár van, ami rövid átmenettel túlnyúlik az adott szelvényeken, további mintavonalak megadása helyett beállíthat belépési és kifutási távolságokat az alábbi ábrán látható módon.

Az anyag belépési távolságát az első térközben adhatja meg, a kifutási távolságát pedig a második térközben. Ennek megfelelően az első térköz belépési távolságának értéke 50, a második térköz kifutási távolsága pedig 75.

Amennyiben pontosabban kívánja beállítani a belépési és kifutási távolságokat, adjon meg kisebb értékeket, vagy használja az alapértelmezett 0 értéket.

Térközök megadása anyagzsebekhez

Az alábbi példában három anyag van megadva. Ezek a következők: Kivágás, Töltés és Mocsár anyag. A Mocsár anyag csak az ábrán látható sraffozott területen van jelen. Mindhárom anyagot egy anyaglistába kell felvenni, mivel a kumulatív bevágás/töltés számításban mindhárom típusnak szerepelnie kell.

Ebben a példában 3 térközt (ezeket az ábrán az 1, 2 és 3 terület jelöli) vesz fel az anyagátmenetekhez, a megfelelő belépési és kifutási távolságok megadásával. Az anyaglistában a térközöket csak a Mocsár anyagra kell alkalmazni, a Kivágás és Töltés anyagokra nem.