A Felirat összetevő elhelyezését egy horgonykomponens, horgonypont és egy csatolási pont megadásával lehet definiálni. Az elforgatási szög, illetve az X és Y távolság a horgonykomponens és horgonypont vonatkozásában kerül alkalmazásra.
A következő ábra bemutatja, hogyan határozzák meg ezek a pontok a felirat összetevő helyét (az elforgatott szöveget az ábrán):
Szöveges komponens horgony- és csatolási pontja
A horgony egy vonalon van (a horgony Alakzatra van állítva és a horgonypont Felirat helyére). A csatolási pont a szövegen Alul balra értékre van állítva. Figyelje meg, hogy az X és az Y távolság, szög és keret hogyan befolyásolják a felirat csatolási- és horgonyponthoz viszonyított elhelyezését.
A következő ábrák a horgonypontként és csatolási pontként használható különböző felirat komponenseket mutatják.
Horgony- és csatolási pont szöveges komponensen
Horgony- és csatolási pont blokk komponensen
Horgony- és csatolási pont iránynyíl komponensen
A vonal- és ívfelirat-horgonyok lehetővé teszik a sokkal látványosabb feliratstílusok létrehozását. Szarkalábakkal jelölheti például, hol érnek véget, illetve kezdődnek az egyes szakaszok.
Ezek a horgonypontok az alábbi szakaszfeliratokra vonatkoznak: telekvonal és ívfelirat, általános vonal- és ívfeliratok, nyomvonalak és ív- vagy átmenetiív-feliratok.
A következő négy vonalfelirat horgonyponthoz csatolhat feliratot: kezdőpont, végpont, felezőpont és a felirat helye. A felirat helye horgonyt a vonal mentén bárhova el lehet mozdítani.
Vonalfelirat horgonypontok
Átmenetiív-feliratok esetében a felirat helyén, a kezdőponton, végponton és a felezőponti horgonyponton kívül van egy sarokponti horgonypont is.
Átmenetiív-feliratok horgonypontjai
Az ív felirata horgonypontok segítségével az ív középpontjához is csatolható felirat.
Ívfelirat horgonypontok