Ezen a párbeszédpanelen tekintheti meg és módosíthatja a felhasználói pontfájl formátum tulajdonságait, amelyik egy ASCII (szöveges) fájlba exportálja, vagy abból importálja a pontokat.
Megadja a pontfájl formátum nevét. Ez a név jelenik meg a Pontfájl formátumok listában a Beállítások lapon. Adjon meg egy nevet.
Megadja a pontadat-fájl alapértelmezett kiterjesztését, amikor ezzel a formátummal importál vagy exportál pontokat.
Adjon meg egy fájlkiterjesztést vagy válasszon egyet az alábbiak közül:
Megadja, hogy a leíró szöveg hogyan van megadva a pontadat-fájlban. Adja meg a megjegyzés előtt található szimbólumot a pontadat-fájlban. Ha például a megjegyzésfeliratként megadott jel a #, akkor a pontadat-fájl összes # jellel kezdődő sora, mint például az #Autodesk pontadatok, figyelmen kívül marad az importálás során.
A megjegyzésfelirat azt jelzi, hogy hol kezdődik a megjegyzés. A megjegyzés mindig a sor végén fejeződik be.
További információ: Információk a pontfájlformátumokról.
Azt jelzi, hogy a formátum egy koordinátazónára hivatkozik.
Megnyitja a Koordinátazóna kiválasztása párbeszédpanelt.
További információ: Információk a pontfájlformátumokról.
Megadja, hogy a pontadat-fájlban található pontadatok oszlopba rendezve jelenjenek meg.
A fájlban található pontadatok a megadott karakterrel vannak tagolva. Adja meg a karaktert.
A fájl elejétől indulva, megadja a fájlból maximálisan beolvasható pontok számát az importáláskor, vagy a fájlba írható pontok számát exportáláskor. Ez a korlát nem tartalmazza a megjegyzést tartalmazó sorokat, illetve a szöveges fájlban található hibás sorokat. Ha a korlátot 100-ra állítja, akkor 100 pont importálására vagy exportálására kerül sor.
A megadott arányok mellett mintát vesz a pontadatokból. Ha például 100-as mintavételezési értéket állít be, akkor minden 100. pont importálását vagy exportálását végzi el a program.
Megnyitja a Pontfájl formátumok - Válasszon oszlopnevet párbeszédpanelt. Kattintson egy <nem használt> oszlopfejlécre egy oszlopnév megadásához.
Megjeleníti egy pontadat-fájlt, hogy hivatkozni tudjon annak tartalmára a formátum összeállítása közben. (Lásd Betöltés és Tördelés.)
Megnyitja a Forrásfájl kiválasztása párbeszédpanelt, ahol betöltheti és megtekintheti a pontadatfájlt, amelyre hivatkozni kíván.
Megjeleníti a betöltött fájlt a párbeszédpanelen a létrehozott pontfájl formátumának használatával.