Képek ráfeszítése felületekre

A kép felületre feszítése előtt illessze be a képet a rajzba. A kép ráfeszítése parancs tájolja, igazítja és rendereli a beillesztett képet, így az eredeti sík kép a terepfelület domborzatának megjelenítésére használható.

Tipp: A művelet végrehajtásához győződjön meg arról, hogy a felület megjelenítési stílusában engedélyezve legyen a háromszögek láthatósága. Ezenkívül győződjön meg arról, hogy a Valósághű a beállított alapértelmezett anyagtípus az Anyagszerkesztő Anyagok ablakában (a beállítások megtekintéséhez a parancssorba írja be az ANYAGOK parancsot).
  1. Válassza a Beszúrás lap Referencia panel Csatolás Keres elemet.
  2. Keresse meg a helyet, ahova a képet mentette, válassza ki a képet és kattintson a Megnyitás gombra.
  3. A Kép csatolása párbeszédpanelen adja meg a Beillesztési pont, a Lépték és az Elforgatás értékeit, vagy válassza a Megadás a képernyőn lehetőséget a beállítások rajzon történő elvégzéséhez.
  4. Kattintson az OK gombra.
  5. Válasszon egy felületet. A Felület lap Felületeszközök panelén kattintson a Kép ráfeszítése Keres elemre.
  6. A Kép ráfeszítése párbeszédpanelen válassza ki a képet a Kép listából, vagy kattintson a gombra a kép kiválasztásához a rajzból.
  7. A Felület listából válassza ki azt a felületet, amelyre a képet ráfeszíti, vagy kattintson az gombra a felület rajzból történő kiválasztásához.
  8. A Renderelési anyag neve mezőbe billentyűzze be az új renderelési anyag nevét. A program ezt a nevet rendeli hozzá az új, importált képből létrehozott renderelési anyaghoz.
    Megjegyzés: Az új renderelési anyag neve alapértelmezés szerint a felület nevéből és a képfájl nevéből áll.
  9. Kattintson az OK gombra.

    A program ráfeszítette a képet a felületre. A program hozzárendeli a képet az új renderelési anyaghoz, amelyet az anyagpalettához adott hozzá.

    Ha kép kisebb a felületnél, a ráfeszítés csupán a kép által lefedett területen történik. Ha a kép területe meghaladja a felület területét, a program kivágja a képet a felületperem mentén.

Megjegyzés: 2D helyszínrajzi nézetben a kép kétdimenziós sík nézetben jelenik meg.