Umieszcza wybrane obiekty w zestawie Poprzedni zbiór wskazań.
W miejsce krzyża nitkowego wskaźnika graficznego pojawia się mała ramka zwana wskaźnikiem zbioru wskazań.
W monicie Wybierz obiekty w kolejnym poleceniu należy użyć opcji Poprzedni, aby pobrać poprzedni zbiór wskazań.
W przypadku produktów obsługujących modelowanie brył 3D można również nacisnąć i przytrzymać klawisz Ctrl, aby wybrać pojedyncze formy wyjściowe będące częścią brył złożonych lub wierzchołki, krawędzie i powierzchnie brył 3D. Można wybrać jeden z tych podobiektów lub utworzyć zbiór wskazań więcej niż jednego podobiektu. Zbiór wskazań może zawierać więcej niż jeden typ podobiektu. Wybieranie podobiektów jest niedostępne w programie AutoCAD LT.
Aby wyświetlić wszystkie opcje, w wierszu polecenia wprowadź ?.
Wyświetlane są następujące monity.
Wybiera wszystkie obiekty znajdujące się w całości wewnątrz prostokąta zdefiniowanego przez dwa punkty. Określenie narożników od lewego do prawego tworzy okno wybierające. (Określenie narożników od prawego do lewego tworzy wybór oknem przecinającym).
Wybiera utworzony jako ostatni, widoczny obiekt. Obiekt musi się znajdować w bieżącym obszarze, czyli w obszarze modelu lub papieru, a jego warstwa nie może być zablokowana lub wyłączona.
Wybiera obiekty znajdujące się wewnątrz obszaru (i przecinające go) zdefiniowanego przez dwa punkty. Okno przecinające jest wyświetlane jako kreskowe lub wyróżnione inaczej, aby odróżnić je od okna wybierającego.
Wybiera wszystkie obiekty znajdujące się wewnątrz prostokąta (lub przecinające go) określonego dwoma narożnikami. Jeśli punkty prostokąta zostaną określone od prawej strony do lewej, metoda Ramka działa tak samo jak metoda Przecięcie. W przeciwnym wypadku działa tak samo jak metoda Okno.
Wybiera wszystkie obiekty w każdym obszarze modelu lub bieżącym arkuszu poza obiektami znajdującymi się na warstwach zablokowanych.
Wybiera wszystkie obiekty przecinające krawędź wybierającą. Metoda Krawędź jest podobna do ZWbok z tą różnicą, że krawędź nie jest zamknięta i może się przecinać. Zmienna systemowa PICKADD nie ma wpływu na tę metodę.
Wybiera obiekty całkowicie zawarte w zdefiniowanym wieloboku. Wielobok może mieć dowolny kształt z zastrzeżeniem, że jego boki nie mogą się stykać lub przecinać. Ostatni segment jest rysowany w taki sposób, że wielobok jest zawsze zamknięty. Zmienna systemowa PICKADD nie ma wpływu na tę metodę.
Wybiera obiekty zarówno wewnątrz wieloboku (zdefiniowanego przez określenie punktów), jak i przecinające jego granice. Wielobok może mieć dowolny kształt z zastrzeżeniem, że jego boki nie mogą się stykać lub przecinać. Ostatni segment jest rysowany w taki sposób, że wielobok jest zawsze zamknięty. Zmienna systemowa PICKADD nie ma wpływu na tę metodę.
Wybiera wszystkie obiekty z jednej lub kilku grup nazwanych lub nie posiadających nazw. Jeśli zostanie wybrana grupę nie posiadającą nazwy, należy dołączyć znak *. Na przykład można wprowadzić *a3. Można użyć polecenia LISTA, aby wyświetlić nazwy grupy.
Przełącza na metodę Dodaj: wybrane obiekty mogą zostać dodane do zbioru wskazań po użyciu dowolnej metody wyboru obiektów. Metody Auto i Dodaj to metody domyślne.
Przełącza na metodę Usuń: obiekty mogą zostać usunięte z bieżącego zbioru wskazań przy użyciu dowolnej metody wyboru obiektów. Alternatywą do trybu Usuń jest naciśnięcie i przytrzymanie klawisza Shift podczas wybierania pojedynczych obiektów lub użycie opcji Automatycznie.
Umożliwia osobne wybranie obiektów bez podświetlania ich podczas wybierania obiektu. Spowoduje to przyspieszenie wybierania obiektów w przypadku obiektów o dużej złożoności.
Wybiera poprzednio utworzony zbiór wskazań. Poprzedni zbiór wskazań jest czyszczony przez operacje powodujące usunięcie obiektów z rysunku.
Anuluje wybór obiektu ostatnio dodanego do zbioru wskazań.
Przełącza na wybór automatyczny: wskazanie powoduje wybór obiektu. Wskazanie pustego obszaru wewnątrz lub na zewnątrz obiektu ustala pierwszy narożnik okna definiowanego za pomocą metody Ramka. Metody Auto i Dodaj to metody domyślne.
Przełącza na metodę Jeden: wybiera pierwszy wskazany obiekt lub zbiór obiektów zamiast kontynuować monitowanie o dalsze wybory.
Umożliwia wybór poszczególnych wyjściowych form będących częścią brył złożonych oraz wierzchołków, krawędzi lub powierzchni brył 3D. Można wybrać jeden z tych podobiektów lub utworzyć zbiór wskazań więcej niż jednego podobiektu. Zbiór wskazań może zawierać więcej niż jeden typ podobiektu.
Naciśnięcie i przytrzymanie klawisza Ctrl jest równoważne użyciu opcji WYBIERZ w poleceniu Podobiekt.
Kończy możliwość wybierania podobiektów. Umożliwia używanie metod wybierania obiektów.