WYCIĄGNIĘCIE (polecenie) Wyszukiwanie : Ustawienia
Wyświetlane są następujące opcje.
Określa, że bryła lub powierzchnia jest prostokreślna (prosta) między przekrojami poprzecznymi i ma ostre krawędzie w przekrojach poprzecznych. (LOFTNORMALS — zmienna systemowa)
Określa, że między przekrojami poprzecznymi jest rysowana gładka bryła lub powierzchnia, która ma ostre krawędzie w pierwszym i ostatnim przekroju poprzecznym. (LOFTNORMALS — zmienna systemowa)
Umożliwia określenie styczności i krzywizny pierwszego przekroju poprzecznego.
Umożliwia ustawienie wielkości krzywej pierwszego przekroju poprzecznego.
Umożliwia określenie styczności i krzywizny ostatniego przekroju poprzecznego.
Umożliwia ustawienie wielkości krzywej ostatniego przekroju poprzecznego.
Steruje normalną powierzchni bryły lub powierzchni w miejscach, gdzie przechodzi ona przez przekroje poprzeczne. (LOFTNORMALS — zmienna systemowa)
Określa, że normalna powierzchni jest normalna do pierwszego przekroju poprzecznego.
Określa, że normalna powierzchni jest normalna do ostatniego przekroju poprzecznego.
Określa, że normalna powierzchni jest normalna zarówno do pierwszego, jak i do ostatniego przekroju poprzecznego.
Określa, że normalna powierzchni jest normalna do wszystkich przekrojów poprzecznych.
Steruje kątem pochylenia i wielkością pierwszego i ostatniego przekroju bryły lub powierzchni wyciągnięcia. Kąt pochylenia określa początkowy kierunek powierzchni. 0 jest definiowane jako na zewnątrz od płaszczyzny krzywej. (LOFTNORMALS — zmienna systemowa)
Na poniższej ilustracji pokazano wynik użycia innego kąta zbieżności dla pierwszego i ostatniego przekroju wyciągniętej bryły. Pierwszy przekrój ma przypisany kąt zbieżności 45 stopni, natomiast ostatni ma przypisany kąt zbieżności 135 stopni.
Uchwytu kąta pochylenia można również użyć do dopasowania kąta pochylenia (uchwyt trójkątny) i wielkości (uchwyt okrągły).
Określa kąt pochylenia pierwszego przekroju poprzecznego. (LOFTANG1 — zmienna systemowa)
Steruje względną odległością powierzchni od pierwszego przekroju poprzecznego w kierunku kąta pochylenia, zanim powierzchnia zacznie się wyginać w kierunku następnego przekroju poprzecznego. (LOFTMAG1 — zmienna systemowa)
Określa kąt pochylenia ostatniego przekroju poprzecznego. (LOFTANG2 — zmienna systemowa)
Steruje względną odległością powierzchni od ostatniego przekroju poprzecznego w kierunku kąta pochylenia, zanim powierzchnia zacznie się wyginać w kierunku poprzedniego przekroju poprzecznego. (LOFTMAG2 — zmienna systemowa)
Zamyka i otwiera powierzchnię lub bryłę. W przypadku korzystania z tej opcji przekroje poprzeczne powinny tworzyć wzór w kształcie torusa, aby z bryły lub powierzchni wyciągnięcia mogła powstać zamknięta rura. (LOFTPARAM — zmienna systemowa)
Umożliwia utworzenie gładkiej, zamkniętej powierzchni, w której szwie nie będą powstawały punkty podziału w przypadku zmiany jego kształtu. Ta opcja jest dostępna tylko, jeśli wyciągnięcie złożone będzie prostokreślne lub gładko dopasowane i zostanie wybrana opcja Zamknij powierzchnię lub bryłę.