Zmiana formatowania tabeli wyodrębniania danych

Można modyfikować tabelę wyodrębniania danych, zmieniając formatowanie, dodając kolumny i wiersze lub edytując dane w komórkach.

Gdy tabela wyodrębniania danych zostanie wstawiona do rysunku, wówczas można wprowadzić zmiany formatowania, dodać kolumny lub wiersze oraz edytować komórki zawierające wyodrębnione dane.

Wszelkie wprowadzone zmiany formatowania, struktury lub danych są zachowywane po zaktualizowaniu tabeli. Jeśli na przykład do wiersza nagłówka zostanie dodane cieniowanie lub zmienione zostanie formatowanie tekstu w niektórych kolumnach, albo zostanie ręcznie wyedytowana zawartość komórek danych, wówczas te zmiany nie będą utracone po zaktualizowaniu tabeli.

Domyślnie wszystkie komórki w tabeli wyodrębniania danych są zablokowane do edycji i odblokowane do zmian formatowania. Można odblokowywać i blokować komórki do formatowania i edytowania za pośrednictwem menu skrótów tabeli.

Dodawanie kolumn i wierszy

Do tabeli wyodrębniania danych można dodawać kolumny i wiersze i nie wpływa to na wyodrębnione dane. Po wybraniu tabeli zostaną pogrubione linie wokół komórek zawierających wyodrębnione dane. Kolumny i wiersze można dodawać poza tą granicą. Należy pamiętać, że w wyniku wyodrębnienia dodatkowych danych podczas aktualizacji mogą zostać utworzone puste komórki lub też po aktualizacji może być mniej kolumn lub wierszy.

Jeśli na przykład po wstawieniu tabeli do rysunku dodano do niej wiersz i kolumnę, po aktualizacji tabeli obszar wypełniony wyodrębnionymi danymi zostanie rozszerzony o dodatkową kolumnę. Ręcznie dodane kolumna i wiersz wciąż są częścią tabeli, ale w tabeli powstały puste komórki.

Na tym samym przykładzie można zauważyć, że jeśli tabela była zaktualizowana i w efekcie zmniejszyła się liczba kolumn i wierszy, to wstawione kolumny i wiersze pozostają w tym samym miejscu. Obszar, który początkowo zawierał kolumny i wiersze wyodrębnionych danych jest zastąpiony pustymi komórkami.

Edytowanie zawartości komórki

Komórki danych są domyślnie zablokowane, aby zapobiec przypadkowym zmianom. Komórki można odblokować ręcznie, aby edytować ich zawartość. Gdy tabela zostanie zaktualizowana, wówczas można zastąpić edytowane komórki lub spowodować, aby aktualizacja ich nie obejmowała.