Plik pakietu zawierający wiele plików opartych na formacie XML oraz wiele dostosowanych plików obrazów. Każdy z plików opartych na formacie XML zawiera dane innego typu elementu interfejsu użytkownika, który może zostać dostosowany.
Obiekt tworzący interfejs użytkownika, który może zostać dostosowany.
W systemie Windows mogą to być panel i karta wstążki, pasek narzędzi szybkiego dostępu itp. Jest to węzeł w panelu Dostosowywanie w <nazwa pliku>, zawierającym elementy interfejsu użytkownika. W systemie Mac OS jest to menu lub zestaw narzędzi.
Poszczególne komponenty elementu interfejsu użytkownika.
W systemie Windows mogą to być przyciski na panelu wstążki, lista rozwijana na pasku narzędzi szybkiego dostępu, polecenie uruchamiane klawiszem skrótu itp. W systemie Mac OS może to być element menu lub narzędzie z zestawu narzędzi.
Seria poleceń i danych wejściowych uruchamianych w określonej kolejności w celu wykonania zadania rysunkowego.
Niemodalny element interfejsu, który można zadokować lub który może być oknem przestawnym oddzielnym od okna aplikacji.
W systemie Windows są to właściwości, Menedżer właściwości warstw, wiersz polecenia itp. W systemie Mac OS są to m.in. Inspektor właściwości i Warstwy.
Nazwa przypisana do pliku CUIx w celu identyfikacji elementów dostosowywania zawartych w różnych wczytanych plikach CUIx. Przed wprowadzeniem produktów opartych na programie AutoCAD 2006 grupa adaptacji była nazywana grupą menu.
Niepowtarzalny identyfikator elementu interfejsu użytkownika. We wcześniejszych wersjach programu ID elementów były określane jako oznaczenia.
Struktura organizacyjna używana do rozmieszczania poleceń i elementów sterujących przeznaczonych do wyświetlania na tablicy narzędzi, która była stosowana w wersjach wcześniejszych niż produkty oparte na programie AutoCAD 2009. W produktach opartych na programie AutoCAD 2010 tablica narzędzi została zastąpiona wstążką.
Plik CUIx zwykle zarządzany przez administratora lub menedżera CAD. Wielu użytkowników ma do niego dostęp i jest przechowywany we współdzielonym położeniu sieciowym. Jest to plik tylko do odczytu dla użytkowników, co ma zapobiec zmianie zawartości pliku. Menedżer CAD często tworzy korporacyjny plik CUIx, modyfikując główny plik CUIx, a następnie zapisując go we współużytkowanym położeniu sieciowym. Użytkownicy następnie określają ten plik w oknie dialogowym Opcje.
Plik oparty na formacie XML, przechowujący dane dostosowywania dla produktów opartych na wersjach programu AutoCAD od 2006 do 2009. Plik CUI został zastąpiony w wyniku wprowadzenia pliku CUIx. Plik CUI można przekształcić w plik CUIx przy wykorzystaniu karty Przenoszenie w edytorze CUI (polecenie CUI).
Plik tekstowy ASCII, w którym przechowywane są dane dostosowywania menu produktów opartych na programie AutoCAD 2005 i wcześniejszych wersjach. Aby przekształcić plik MNS w plik CUIx, należy użyć karty Przenoszenie w edytorze CUI (polecenie CUI).
Plik tekstowy ASCII używany jako szablon do definiowania zawartości pliku MNS dla produktów opartych na programie AutoCAD 2005 i wcześniejszych wersjach. Aby przekształcić plik MNU w plik CUIx, należy użyć karty Przenoszenie w edytorze CUI (polecenie CUI).
Plik CUIx, który definiuje większość elementów interfejsu użytkownika (w tym standardowe panele i karty wstążki, paski narzędzi szybkiego dostępu, skróty klawiaturowe itp.) i jest automatycznie wczytywany podczas uruchamiania programu.
Element interfejsu wyświetlający karty składające się z paneli zawierających polecenia i elementy sterujące, który można mocować poziomo lub pionowo przy krawędziach okna aplikacji.
Struktura organizacyjna używana do układania poleceń i formantów w celu wyświetlania na wstążce lub jako ruchomy interfejs użytkownika.
Plik CUIx, który nie jest zdefiniowany jako główny ani korporacyjny plik CUIx. Składowy plik CUIx można wczytywać i usuwać, w zależności od potrzeb, podczas sesji rysunkowej.
Element interfejsu, domyślnie umieszczony powyżej wstążki, zapewniający dostęp do podstawowych narzędzi do zarządzania plikami rysunków.
Zbiór elementów interfejsu użytkownika oraz ich zawartość, właściwości, stany wyświetlania i położenia.
Element interfejsu zawierający grupy narzędzi z poleceniami i menu rozwijanymi (listami rozwijanymi), które są wyświetlane pionowo poza obszarem rysunku.
Struktura organizacyjna układu poleceń i menu rozwijanych (list rozwijanych) wyświetlana na palecie zestawów narzędzi.