Wartości numeryczne wymiarów mogą być wyświetlane w jednym lub dwóch systemach miary. W każdym przypadku można sterować szczegółami prezentowania wartości numerycznych.
Ustawienia jednostek podstawowych sterują wyświetlaniem wartości wymiaru, włączając w to format, dokładność i separator dziesiętny. Przykładowo, symbol średnicy można dodać jako przedrostek, tak jak to widać na ilustracji. Każdy określony przedrostek zastępuje przedrostki normalnie używane dla wymiarów średnicy i promienia (są to odpowiednio znaki Unicode 2205 i R).
Ustawienia te są dostępne na karcie Jednostki podstawowe w oknie dialogowym Zmień/Nowy styl wymiarowania.
Wymiary można jednocześnie tworzyć w dwóch systemach miar. Popularne użycie tej funkcji to dodawanie wymiarów w stopach i calach do rysunków utworzonych z jednostkami metrycznymi. Jednostki dodatkowe pojawiają się w tekście wymiarowym w nawiasach kwadratowych ([]). Jednostki dodatkowe nie mogą być stosowane do wymiarów kątowych.
Jeśli wymiarowanie w jednostkach dodatkowych jest włączone podczas edycji wymiaru liniowego, pomiar jest mnożony przez określoną zmienną wartość skali. Wartość ta reprezentuje liczbę jednostek dodatkowych na bieżącą jednostkę pomiaru. Wartością domyślną dla jednostek angielskich jest 25.4, czyli liczba milimetrów na cal. Wartość domyślna dla jednostek metrycznych to 0.0394, czyli liczba cali na milimetr. Liczba miejsc dziesiętnych określana jest przez wartość dokładności dla jednostek dodatkowych.
Jeśli na przykład dla jednostek angielskich ustawienie skali zmiennej ma wartość domyślną, 25.4, a wartość dokładności wynosi 0.00, wymiar może wyglądać jak na poniższym przykładzie.