Informacje o kopiach produktów ze złamanymi zabezpieczeniami

Powszechną, choć niedozwoloną praktyką jest pobieranie produktów programowych ze złamanymi zabezpieczeniami, nazywanych również „crackami”. W takich nielegalnych kopiach oprogramowania podpisy cyfrowe plików wykonywalnych są nieważne, a ich użytkownicy narażają się na znaczne ryzyko.

Oprócz oczywistego naruszenia prawa i związanych z tym konsekwencji występują bardzo realne zagrożenia dla własności intelektualnej i bezpieczeństwa online.

Należy zdawać sobie sprawę, że osoba lub organizacja, która potrafi złamać zabezpieczenia przed kopiowaniem oprogramowania, może z łatwością wprowadzić dodatkowe zmiany w kodzie.

Za tymi działaniami mogą stać bogate organizacje przestępcze, formacje najemników lub agencje rządowe.

Do czego może zostać wykorzystane oprogramowanie ze złamanymi zabezpieczeniami?

Inne ryzyko niesie kod, który niezauważalnie wykrada i filtruje własność intelektualną. Chociaż dotyczy to wszystkich wartościowych plików na komputerze, pliki DWG są szczególnie atrakcyjnym celem z następujących powodów:

Częstotliwość ataków tego typu znacząco rośnie. Umieszczanie złośliwego oprogramowania w kopiach oprogramowania ze złamanymi zabezpieczeniami nie stanowi problemu dla doskonale wyszkolonych hakerów, a ponieważ te kopie nie mogą być aktualizowane automatycznie, konieczne jest ich okresowe pobieranie. Taki proces pozwala na zmiany, przekierowania i indywidualne modyfikacje w podrzucanym złośliwym oprogramowaniu.