Pliki rysunków do dalszego wykorzystania lub wybrane obiekty zapisuje się tak samo jak w przypadku innych aplikacji. Można również sterować automatycznym zapisem i plikami kopii zapasowej.
Podczas pracy z rysunkiem należy go często zapisywać. Zapisywanie chroni przed utratą pracy na wypadek awarii zasilania lub innego niespodziewanego zdarzenia.
Pliki rysunków mają rozszerzenie .dwg i dopóki nie zostanie zmieniony domyślny format plików w oknie dialogowym Opcje, rysunki są zapisywane w ostatniej wersji formatu pliku rysunku. Domyślnie program tworzy plik kopii zapasowej poprzedniej wersji folderu rysunku podczas każdego polecenia zapisu. Doświadczeni użytkownicy zalecają pozostawienie włączonej funkcji tworzenia kopii zapasowych.
W razie potrzeby przywrócenia poprzedniej wersji można zmienić nazwę pliku z rozszerzeniem .bak, który jest w tym samym folderze co rysunek, na dowolną inną nazwę i rozszerzenie .dwg.
W zależności od celu, który chce się osiągnąć, istnieje kilka użytecznych różnic między tymi poleceniami.
Przy każdym uruchomieniu produktu folder ostatnio używany do otwierania lub zapisywania pliku jest ścieżką domyślną w standardowym oknie dialogowym wyboru pliku. Ewentualnie można określić stały folder domyślny z ikonką skrótu programu w systemie Windows. Szczegółowe instrukcje podano w poniższym temacie Aby zmienić domyślny folder rysunków.
Domyślnie program automatycznie zapisuje rysunek po upływie 10 minut od ostatniego zapisu. W oknie dialogowym Opcje na karcie Otwórz i zapisz można wydłużyć lub skrócić czas pomiędzy operacjami automatycznego zapisu albo je wyłączyć. Standardowo wykonywane są zapisy przyrostowe, które w przypadku większych rysunków są znacznie szybsze niż pełne zapisy. Zapisy przyrostowe powodują chwilowo większy rozmiar pliku, dopóki zmienna systemowa ISAVEPERCENT nie wyzwoli pełnego zapisu, który optymalizuje rozmiar pliku rysunku.
W niektórych przypadkach pliki rysunku mogą stać się większe niż oczekiwano. Poniższa lista przedstawia typowe możliwości.
Większość tego rodzaju problemów można usunąć przy użyciu poleceń USUŃ i -USUŃ. Dodatkowe czynności, które można wykonać, obejmują następujące elementy:
Dobrym rozwiązaniem jest utworzenie kilku mniejszych rysunków. Przy użyciu polecenia ODNOŚNIK można je scalić w rysunek główny, a następnie pracować na mniejszych rysunkach.
Usługi przechowywania w chmurze zyskują na popularności, ponieważ zapewniają zwiększenie dostępności, bezpieczeństwa plików i niezawodności tworzenia kopii zapasowych.
Gdy pliki rysunków są współużytkowane z oddziałami lub firmami z innych krajów albo regionów, w nazwach plików rysunków mogą znaleźć się znaki, które nie są używane w innych językach.
Jeśli plik rysunku został utworzony w innej wersji językowej systemu operacyjnego, wystąpią następujące efekty:
W obu przypadkach można otworzyć plik rysunku w produktach opartych na programie AutoCAD 2007 i wersjach późniejszych.