Tabela jest obiektem złożonym zawierającym informacje zorganizowane w wiersze i kolumny. Podobnie jak w przypadku większości aplikacji arkuszy kalkulacyjnych można dostosowywać wiersze i kolumny za pomocą uchwytów oraz przypisywać style do tabeli i do wybranych komórek.
Na ilustracji poniżej przedstawiono uchwyty na tabeli i wybranej komórce.
Rysunki zawierają często informacje w formie tabelarycznej, takie jak różne zestawienia, listy części, zestawienia komponentów i cenniki. Same informacje mogą mieć postać tekstu, bloków graficznych i różnych rodzajów danych numerycznych. Komórki zawierające dane mogą być obliczeniowo powiązane z innymi komórkami lub informacjami zewnętrznymi, takimi jak arkusz kalkulacyjny lub inne wyodrębnione dane.
Ręczne tworzenie tabel przy użyciu linii i tekstu może być żmudne, a ich modyfikowanie — czasochłonne. Można jednak z łatwością utworzyć obiekt tabeli, określając wiersze i kolumny z wykorzystaniem polecenia Tabela. Można również utworzyć obiekt tabeli w programie AutoCAD przez odwołanie do arkusza kalkulacyjnego programu Microsoft Excel.
Style tabeli umożliwiają zapisywanie ustawień domyślnych i definicji dla tabeli i jej komórek. Ustawienia są podobne do stosowanych w aplikacjach arkuszy kalkulacyjnych. W stylu tabeli można zapisać różne style komórek. Każdy styl zawiera takie ustawienia jak styl tekstu, wysokość, kolor, wypełnienie tła i obramowania komórki. Można utworzyć własne style komórki, a następnie zapisać je we własnych stylach tabeli. Można również importować style tabeli z innych rysunków, korzystając z programu Autodesk DesignCenter.
Łącze danych to informacje zawarte w pliku rysunku programu AutoCAD ustalające połączenie z zewnętrznym źródłem informacji, w szczególności plikiem programu Microsoft Excel lub plikiem wyodrębniania danych (.dxe).
Komórki w tabeli mogą być połączone z danymi w określonych komórkach arkusza kalkulacyjnego programu Microsoft Excel. Można określić, czy połączenie jest jednokierunkowe, czy dwukierunkowe i gdzie są wykonywane obliczenia.