Wstawia blok lub rysunek do bieżącego rysunku.
Wyświetlane są następujące monity.
Określa nazwę bloku do wstawienia.
Wprowadzenie tyldy (~) powoduje wyświetlenie okna dialogowego Wybierz plik rysunku (standardowe okno dialogowe wyboru plików).
Zachowaniem polecenia wstawiania bloku można sterować za pomocą następujących metod:
nazwa bloku=
Jeśli po nazwie bloku zostanie wpisany znak =, zostanie wyświetlony następujący monit:
Jeśli zdecydujesz się ponownie określić blok, istniejąca definicja bloku zostanie zastąpiona nową. Rysunek jest ponownie generowany, a nowa definicja jest stosowana do wszystkich istniejących wstawień definicji bloku. Jeśli nie chcesz, aby nowy blok został wstawiony do rysunku, w odpowiedzi na monit o punkt wstawienia naciśnij klawisz Esc.
Tworzy listę bloków aktualnie definiowanych na rysunku.
Określa położenie dla bloku lub rysunku.
Wszystkie wymiary X i Y bloku lub rysunku są mnożone przez współczynniki skali X i Y. Blok lub rysunek jest obracany o określony kąt przy wykorzystaniu punktu wstawienia jako środka obrotu.
Definiuje współczynniki skali X i Y jednocześnie, wykorzystując punkt wstawienia i inny punkt jako narożniki okna. Wymiary X i Y ramki stają się współczynnikami skali X i Y. Punkt wstawienia jest pierwszym narożnikiem.
Ustaw współczynnik skali X, Y, i Z.
Tymczasowo umieszcza blok na rysunku, a następnie umożliwia określenie nowego punktu bazowego dla odniesienia do bloku podczas przeciągania w położenie. Nie wpływa to na bieżący punkt bazowy określony dla odniesienia do bloku.
Ustala współczynniki skali dla osi X, Y i Z. Skala dla osi Z jest wartością bezwzględną określonego współczynnika skali.
Ustawia współczynnik skali X.
Ustawia współczynnik skali Y.
Ustawia współczynnik skali Z.
Ustala kąt wstawienia dla bloku.
Rozbija wybrany blok po wstawieniu.
Powtarza wstawianie bloku do momentu anulowania.
Ustawia lokalizację geograficzną dołączonego pliku jako odniesienie.