W przypadku drukowania z obszaru modelu obiekty opisowe muszą być skalowane zgodnie z żądaną skalą wydruku.
Podczas obliczania skali obiektów opisowych na potrzeby drukowania z obszaru modelu należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:
- Wymiary. Ustaw współczynnik skali wymiarowania na odwrotność skali rysunku. Na przykład jeśli żądana skala to 1" = 4' (skala 1:48), ustaw współczynnik skali wymiarowania za pomocą zmiennej DIMSCALE na 48. Podczas drukowania rysunku w skali 1:48 wymiary zostaną wówczas wydrukowane w prawidłowej skali.
- Tekst. Wysokość tekstu musi zostać pomnożona przez odwrotność żądanej skali. W przypadku tekstu 1/4" w skali 1:48 utwórz tekst o wysokości 12". Wynika to z obliczenia: 1/4 x 48 = 12.
- Rodzaje linii. Stosownie do definicji rodzaju linii i żądanej skali rysunku należy również zmienić współczynnik skali rodzaju linii. Na przykład jeśli żądana skala to 1" = 4' (skala 1:48) i ma zostać użyty rodzaj linii kreskowania, który na wydruku utworzy kreskowanie o długości 1/8", należy ustawić współczynnik skali rodzaju linii za pomocą zmiennej LTSCALE na wartość 12.
- Kreskowania. Ustaw skalę kreskowania na podstawie użytego wzoru. We wzorach kreskowania, które rozpoczynają się od AR, powszechnie wykorzystywany jest współczynnik skali rysunku jako odpowiednia wartość dla skali kreskowania.
- Atrybuty i tabele. Należy użyć tego samego skalowania co w przypadku obiektów tekstowych.
- Definicje bloków. Bloki są zazwyczaj tworzone w skali 1:1. Jeśli jednak zawierają tekst lub atrybuty, może zajść potrzeba ich skalowania przy użyciu tej samej metody co przy skalowaniu tekstu.