Okno dialogowe Utwórz figurę z obiektu

To okno dialogowe umożliwia tworzenie figur z obiektów programu Autodesk Civil 3D lub AutoCAD.

W celu zdefiniowania figury mierniczej na rysunku można wybrać następujące typy obiektów:

Nazwa

Wyświetla nazwę bieżącej figury. Wprowadzana tutaj nazwa porównywana jest z nazwą znajdującą się w bazie danych bieżących przedrostków figur. Jeśli nazwa jest zgodna z przedrostkiem figury, właściwości w przedrostku figury przypisywane są nowej do nowej figury. Jeśli nazwa nie jest zgodna z przedrostkiem figury, figurze przypisywany jest domyślny styl figury zdefiniowany w oknie Ustawienia użytkownika.

Baza danych bieżących przedrostków figur

Wyświetla bazę danych domyślnych przedrostków figur przypisaną w oknie Ustawienia użytkownika. Ta baza danych przedrostków figur używana jest do dopasowywania wartości właściwości Nazwa.

Powiąż punkty pomiarowe z wierzchołkami

Umożliwia skojarzenie punktów pomiarowych z wierzchołkami. Jeśli właściwość ta jest aktywna, dla każdego wierzchołka figury:

  • Sprawdzana jest zgodność współrzędnych X-Y ze współrzędnymi X-Y istniejącego punktu pomiarowego w bazie danych pomiarów.
  • Jeśli współrzędne X-Y wierzchołka są odpowiadają punktowi pomiarowemu, to następuje powiązanie wierzchołka figury z tym punktem pomiarowym.