Importowanie danych punktów z pliku ASCII (tekst) lub z pliku Microsoft® Access (.mdb) do rysunku.
Importowanie punktów, takich jak dane punktów pomiarowych zebranych przez mierniczego, jest szybkim i wydajnym sposobem wstawiania punktów do rysunku.
Przed importowaniem punktów konieczne jest utworzenie formatu pliku punktów opisującego układ danych punktów w pliku danych punktów.
Więcej informacji zawiera temat Informacje o tworzeniu formatów plików punktów.
Zaimportowane punkty można dodać do grupy punktów, wprowadzić zmiany w danych w trakcie importu, takie jak dostosowanie rządnych punktów, transformacja współrzędnych lub rozszerzenie współrzędnych, oraz zmienić sposób numerowania importowanych punktów w trakcie ich tworzenia.
Ćwiczenie: Importowanie punktów z bazy danych
Po określeniu pliku punktów lista Określ format pliku punktu jest filtrowana według typów pliku, które prawdopodobnie pasują do wybranego pliku.
Na podstawie określonego formatu pliku punktów wybrany pliku punktów jest analizowany, a podgląd jest wyświetlany w obszarze Podgląd.
W obszarze Podgląd jest na bieżąco wyświetlany aktualnie wybrany format pliku punktów oraz jego zawartość.