Informacje o udostępnianiu obiektów

Właściwe współużytkowanie w różnych rysunkach obiektów, takich jak powierzchnie i linie trasowania pozwala na skuteczne zarządzanie czasem podczas realizacji projektu.

Współużytkowanie danych w projekcie można realizować za pomocą trzech głównych metod. Nazywane są one również typami odniesienia do danych:

Szczegółowy opis poszczególnych metod, w tym informacje o ich zaletach i ograniczeniach oraz wzorcach postępowania, zawierają tematy dotyczące zarządzania projektami w publikacji Autodesk Civil 3D — podręcznik wzorców postępowania..

Wzorcem postępowania wspólnym dla wszystkich projektów jest organizacja poszczególnych obiektów projektu, jak linie trasowania i powierzchnie, w oddzielne rysunki. Do tych obiektów są tworzone w procesie projektowania odnośniki na rysunkach bazowych. Pełne plany inżynieryjne i końcowe rysunku projektowe są przygotowywane z zastosowaniem połączenia odniesień do obiektów i odniesień do rysunków.