Opcje dostępne na tej karcie umożliwiają wyświetlanie i zmianę właściwości części sieci rurociągów i części sieci ciśnieniowych w widoku profilu. Szerokość kolumn tabeli można regulować, dopasowując ją do liczby znaków w komórkach.
Tabela właściwości zawiera następujące kolumny:
Wyświetla nazwę sieci rurociągów lub sieci ciśnieniowej oraz powiązane z nią części.
Określa, czy część będzie wyświetlana w widoku profilu. Wybrane elementy są wyświetlane w widoku profilu.
Wyświetla opcjonalny opis części.
Określa warstwę rysunku, w której zostanie umieszczony profil części. Kliknięcie przycisku znajdującego się w tym polu powoduje wyświetlenie okna dialogowego Wybór warstwy, w którym można zmienić ustawienia warstwy.
Określa styl używany dla części. Kliknięcie przycisku znajdującego się w tym polu powoduje wyświetlenie okna dialogowego wyboru stylu, w którym można zmienić ustawienia stylu.
Określa, czy w bieżącym widoku profilu ma być zastępowany styl zaznaczonej części. Ten styl jest używany wyłącznie w bieżącym widoku profilu. We wszelkich innych widokach profilu, w których część byłaby drukowana, obowiązuje styl określony przez wartość w kolumnie Styl. Kliknij, aby wybrać styl w oknie dialogowym wyboru stylu.
Określa, czy mają być wyświetlane tylko te części, które będą rysowane w widoku profilu.
Określa, czy mają być wyświetlane wyłącznie rury przecinające linię trasowania. To ustawienie umożliwia filtrowanie listy rur w taki sposób, aby tylko rury, które przecinają się z linią trasowania, były wyświetlane na liście. Ustawienie to ma wpływ na rurociągi i rury ciśnieniowe, ale nie struktury, złączki i elementy aparatury.