Przenoszenie widoków przekroju do innej grupy widoków przekroju

Można przenieść jeden lub więcej widoków przekroju do określonej grupy widoków przekroju

Podczas przenoszenia widoków przekroju do innej grupy widoków przekroju wykonywane są następujące działania:

W poniższym przykładzie konieczne jest przeniesienie pojedynczego przekroju SL-25 do grupy widoków przekroju. Jego pikieta to 1+75, dlatego przekrój zostanie wstawiony między przekrojami dla pikiety 1+50 i 2+00.

Poniższa ilustracja przedstawia widok przekroju wstawiony do grupy widoków przekroju. Można zachować istniejącą stylizację, jak pokazano w tym przykładzie, lub zastosować do przenoszonych przekrojów stylizację docelowej grupy widoków przekroju. Widok przekroju dla pikiety 3+00 został przeniesiony na następny arkusz.

Obejrzyj nagranie wideo: Wiązanie elementów kreślenia z widokami przekroju i przenoszenie widoków przekroju do grup widoków przekroju

00:02:54

Z dźwiękiem

Wiązanie elementów kreślenia z widokami przekroju i przenoszenie widoków przekroju do grupy widoków przekroju.

  1. Na karcie Nawigator wybierz grupę widoków przekroju zawierającą widoki przekroju, które chcesz przenieść do innej grupy widoków przekroju.

    Wybierz Linie trasowania Kolekcja typów linii trasowania (na przykład, Linie trasowania osi) <Nazwa linii trasowania> Grupy linii próbkowania <Nazwa grupy linii próbkowania> Grupy widoków przekroju <Nazwa grupy widoków przekroju>.

    Widoki przekroju zostaną wymienione w widoku elementów Nawigatora.

  2. W widoku elementów Nawigatora wybierz widoki przekrojów, które chcesz przenieść.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy opcję Przenieś do grupy widoków przekrojów.
    Uwaga: To polecenie jest także dostępne w menu kontekstowym po wybraniu widoku przekroju na rysunku i na wstążce Widok przekroju. Aby uzyskać dostęp do polecenia na wstążce, kliknij kartę Widok przekroju panel Zmień widok Przenieś do grupy widoków przekrojów Wyszukiwanie .
  4. W oknie dialogowym Wybierz grupę widoków przekroju wybierz docelową grupę widoków przekroju i kliknij przycisk OK.
    Uwaga: Przekroje, które chcesz przenieść, oraz docelowa grupa widoków przekroju muszą mieć tę samą grupę linii próbkowania. Do wyboru są dostępne tylko te grupy widoków przekroju, które zostały utworzone z tej samej grupy linii próbkowania.
  5. Jeśli style widoków przekroju różnią się od stylów w docelowej grupie widoków przekroju, zostanie wyświetlone okno dialogowe zadania. Można użyć opcji w tym oknie dialogowym zadania, aby zmienić styl widoków przekroju, tak aby były one zgodne ze stylami w docelowej grupie widoków przekroju, lub zachować istniejące style.
    Uwaga: Jeśli zaznaczono pole wyboru Zawsze używaj mojego wyboru w przyszłości w oknie dialogowym zadania i chcesz zmienić zachowanie w przyszłości, możesz zmodyfikować ustawienia ukrytych komunikatów na karcie System w oknie dialogowym Opcje programu AutoCAD.