Harmonogram zadań

Harmonogram zadań umożliwia automatyczne wykonywanie zadań oraz działa jak procesor wsadowy w programie Inventor i innych aplikacjach.

Zapewnia zestaw wstępnie zdefiniowanych zadań i umożliwia tworzenie zadań niestandardowych. Z zainstalowanym programem Vault i aktywnym projektem repozytorium możesz uruchamiać zadania na plikach w programie Vault.

Harmonogram zadań programu Inventor służy do organizowania i definiowania jednego lub większej liczby czasochłonnych zadań z programów różnych typów. Zamknij okno Harmonogram zadań, a zdefiniowane zadania będą wykonywane w określonej kolejności i czasie. Bez względu na liczbę dostępnych fizycznych procesorów, użyj ustawienia Wiele procesów, aby uruchomić proces wsadowy. Uruchamianie wielu sesji programu Inventor dla tego samego procesora.

Harmonogram zadań programu Inventor zawiera menedżery wstępnie zdefiniowanych zadań, które umożliwiają wykonywanie typowych zadań oraz menedżera zadań niestandardowych do definiowania własnych zadań. Sekwencyjny menedżer zadań konfiguruje wiele wstępnie zdefiniowanych oraz niestandardowych zadań z użyciem pliku wykonywalnego lub obiektu COM.

Po każdym uruchomieniu zadania w pliku dziennika zapisywany jest postęp zadania i ewentualne błędy.

iLogic i Harmonogram zadań

Jeśli w pliku docelowym jest ustawione zdarzenie wyzwalające iLogic dla opcji Przed zapisaniem dokumentu, Harmonogram zadań spróbuje uruchomić regułę w ostatnim kroku zapisu, co powoduje zatrzymanie operacji harmonogramu zadań. Aby tego uniknąć, przed rozpoczęciem wykonaj jedną z poniższych czynności w programie Inventor:
  • Przejdź do NarzędziaDodatki i wyłącz ustawienie Wczytaj automatycznie dla dodatku iLogic.
  • Przejdź do NarzędziaOpcjeKonfiguracja iLogic, kliknij przycisk Opcje zabezpieczeń i ustaw opcję Zdarzenia wyzwalające procedur na: Brak — wszystkie zdarzenia wyłączone.

Proces menedżera zadań

Każdy typ menedżera zadań ma własne okno dialogowe i działa jak oddzielna aplikacja. W oknie dialogowym jest definiowane zadanie i określany jest jego czas działania.

Uwaga: Harmonogram zadań można uruchomić podczas korzystania z programu Inventor. W celu uzyskania optymalnej wydajności należy zamknąć wszystkie sesje programu Inventor przed uruchomieniem zadania i nie rozpoczynać sesji podczas trwania zadania.

Jeśli jest do wykonania wiele zadań, można je ustawić za pomocą menedżera zadań sekwencyjnych. Zdefiniuj kolejność wykonywania zadań oraz określ czas rozpoczęcia. Zadania zdefiniowane sekwencyjnie zwane są podzadaniami. Podzadanie może zależeć od wyniku wcześniejszego podzadania.

Można ustawić natychmiastowe wykonanie zadania lub określić jego dowolny czas wykonania. Zadania są wykonywane w określonym czasie, niezależnie od otwartego Harmonogramu zadań. Opcja Uruchom w menu kontekstowym unieważnia harmonogram i powoduje natychmiastowe wykonanie zadania.

Po uruchomieniu zadania, wprowadzany jest jego status wykonywania. Aby użyć zadania ponownie, zmień stan zadania na dostępny.

Gdy aplikacja Harmonogram zadań jest uruchomiona, użytkownicy są o tym powiadamiani za pomocą ikony Harmonogramu zadań na pasku stanu.

Gdy aplikacja Harmonogram zadań jest uruchomiona, umieszcza ikonę w zasobniku systemowym. Aby wyświetlić menu z poleceniami, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę. Na przykład kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę i wybierz opcję Pokaż kolejkę zadań, aby otworzyć Harmonogram zadań i wyświetlić listę wszystkich zadań zaplanowanych od bieżącego dnia.

Przetwarzanie wsadowe z użyciem aplikacji Harmonogram zadań

Można wykorzystać funkcję wielu procesów do uruchomienia procesu wsadowego, który jest szczególnie przydatny podczas migracji. Można określić liczbę procesów, niezależnie od fizycznej liczby procesorów. Wymaga to uruchomienia wielu sesji programu Inventor na tym samym procesorze, w zależności od dostępnej pamięci.

Proces wsadowy wyświetlany jest w oknie dialogowym Harmonogramu zadań jako jedno zadanie. W trakcie procesu wsadowego wyświetlane jest okno dialogowe postępu procentowego, który określa stan procentowy zadania dla wszystkich procesów.

Można uruchomić zadania na jednym lub więcej plików, dla wszystkich plików obsługiwanego typu w folderze. Można również uruchomić zadania w odniesieniu do wszystkich obsługiwanych typów plików w projekcie.

Prawa własności i dostęp

Kiedy jest definiowane pierwsze zadanie w bieżącej sesji harmonogramu zadań, to wyświetlane jest okno dialogowe w celu autoryzacji nazwy logowania i hasła. Sprawia, że użytkownik staje się właścicielem zadania. Tylko dany właściciel lub administrator może edytować lub usuwać zadania. Inni mogą tylko oglądać utworzone zadania.

Uwaga: Jeśli nie można uwierzytelnić logowania, zamknij program planujący zadania. Przed ponownym uruchomieniu procesu kliknij prawym przyciskiem myszy plik EXE programu planującego zadania, wybierz opcję Uruchom jako administrator, a następnie podaj zwykłe dane uwierzytelniające logowania.

Jeżeli masz prawa lokalnego administratora, to możesz edytować i usuwać wszystkie zadania. Jeżeli chcesz zmienić lub usunąć zadanie, dla którego nie posiadasz uprawnień zapisu, zostaje wyświetlony komunikat z nazwą właściciela zadania.

Podczas pierwszego tworzenia zadania dotyczącego plików z repozytorium wyświetlane jest okno logowania. Wprowadź nazwę użytkownika, hasło, nazwę serwera i bazę danych. Można wybrać opcję automatycznego logowania dla kolejnych sesji, co pozwala uniknąć konieczności ponownego logowania.