Określanie wartości kształtu zagięcia, przejścia i parametrów oraz nadpisywanie wartości domyślnych.
Aktywna reguła konstrukcji blachowej określa opcje zagięcia w przypadku bieżącej części konstrukcji blachowej. Ta reguła jest ustawiana dla części w poleceniu Wartości domyślne konstrukcji blachowej. Na tej karcie okna dialogowego można nadpisać wartości kształtu zagięcia, przejścia i parametrów tworzonego elementu.
- Dostęp
- W oknie dialogowym tworzenia elementu kliknij kartę Zagięcie podczas tworzenia zagięcia, kształtu kołnierza, powierzchni, kołnierza, zawinięcia lub zawinięcia obrzeża konstrukcji blachowej.
- Kształt podcięcia
- Powoduje zaakceptowanie domyślnego kształtu podcięcia określonego w stylu konstrukcji blachowej lub zdefiniowanie kształtu jako jednego z trzech obsługiwanych podcięć.
- Proste
- Kształt podcięcia pod gięcie zdefiniowany przez narożniki prostokątne to popularny kształt w przypadku ręcznego wytwarzania i często powstający w wyniku cięcia piłą. Na poniższej ilustracji, każdy parametr przyjmuje wartość domyślną zdefiniowaną w stylu konstrukcji blachowej. Za pomocą tej opcji można edytować je indywidualnie w przypadku każdego elementu.
- A Szerokość podcięcia pod gięcie.
- B Głębokość podcięcia pod gięcie poza strefą odkształcenia.
- C Rozmiar pozostałości materiału powstałej po utworzeniu zagięcia z podcięciem.
- Rozdarcie
- Podcięcie pod gięcie powstałe po uszkodzeniu materiału, które może być zaakceptowane. Jest to popularny kształt w przypadku bardzo ciasnych zagięć i w przypadku materiałów określonego typu. Na poniższej ilustracji litera C oznacza rozmiar pozostałości materiału powstałej w wyniku utworzenia zagięcia z podcięciem. Ten parametr przyjmuje domyślną wartość zdefiniowaną w stylu konstrukcji blachowej. Za pomocą tej opcji można go edytować indywidualnie w przypadku każdego elementu.
- Okrągłe
- Kształt podcięcia pod gięcie zdefiniowany przez wycięcie zakończone półokręgiem. Taki kształt często powstaje przy użyciu laserowej technologii cięcia. Na poniższej ilustracji, każdy parametr przyjmuje wartość domyślną zdefiniowaną w stylu konstrukcji blachowej. Za pomocą tej opcji można edytować je indywidualnie w przypadku każdego elementu.
- A Określa szerokość podcięcia pod gięcie (średnicę).
- B Określa głębokość podcięcia pod gięcie poza strefą odkształcenia do punktu styczności średnicy.
- C Oznacza rozmiar pozostałości materiału powstałej po utworzeniu zagięcia z podcięciem.
- Szerokość podcięcia
- Definiuje szerokość podcięcia pod gięcie. Wartość domyślną stanowi parametr SzerokośćGięciaPodcięcia zdefiniowany w stylach konstrukcji blachowej. Na ilustracji w oknie dialogowym ten wymiar jest oznaczony literą A.
- Głębokość podcięcia
- Definiuje głębokość podcięcia pod gięcie. Wartość domyślną stanowi parametr GłębokośćGięciaPodcięcia zdefiniowany stylach konstrukcji blachowej. Na ilustracji w oknie dialogowym ten wymiar jest oznaczony literą B.
- Minimalna pozostałość
- Definiuje możliwy do zaakceptowania rozmiar minimalnego zapasu, który pozostanie wzdłuż boku wycięcia w podcięciu pod gięcie. (Każda mniejsza pozostałość zostanie usunięta z modelu). Wartość domyślną stanowi parametr MinimalnaPozostałość zdefiniowany stylach konstrukcji blachowej.
- Przejście zagięcia
- Definiuje warunek, który jest wyświetlany w rozwinięciu blachy zagięcia. W modelu zagiętym wyświetlany jest typ przejścia Brak (w przypadku wszystkich typów przejścia z wyjątkiem Utnij) lub typ Utnij, jeśli został wybrany. Następujące obrazy przedstawiają typy przejścia w przypadku tego modelu zagiętego.
- Brak
- W zależności od geometrii tworzy splajn pomiędzy krawędziami dwóch płaszczyzn zbiegających się w punkcie wybranego zagięcia.
- Przecięcie
- Umożliwia utworzenie prostej biegnącej od krawędzi strefy gięcia, która przecina krawędź elementu zagięcia.
- Linia prosta
- Umożliwia utworzenie prostej biegnącej od jednej krawędzi strefy gięcia do drugiej.
- Łuk
- Wymaga wprowadzenia wartości promienia łuku i umożliwia utworzenie łuku o takim rozmiarze, stycznego do krawędzi elementu zagięcia i do potencjalnego przejścia prostej.
- Przycięcie do zagięcia
- Wyświetlane w zagiętym modelu. Powoduje utworzenie wycięcia w strefie gięcia prostopadle do elementu zagięcia.