Informacje o szkicach powiązanych w zespołach

Części zespołu połączone ze sobą, muszą często zmieniać swoją wielkość, aby dopasować się do zmian projektu. Utwórz część w kontekście zespołu i rzutuj krawędzie, pętle i powierzchnie bądź geometrię szkicu jednej części do szkicu drugiej części. Tej wspólnej geometrii szkicu można użyć w celu związania drugiej geometrii szkicu lub utworzenia elementu. Geometria szkicowana na części jest dostosowana i automatycznie uaktualniana po zmianie części macierzystej.

Na przykład zespół ma część z tuleją nasuniętą na wał w innej części. Można zrzutować koniec wałka na szkic, aby użyć go do zdefiniowania wewnętrznej średnicy tulei. Wyciągnij profil aby utworzyć tuleję. Tuleja staje się częścią dostosowaną i jest automatycznie uaktualniana po zmianie średnicy wałka.

Wielkość i położenie szkicu odniesienia jest zależne od części macierzystej. Szkic odniesienia może być użyty jak każdy inny szkic do utworzenia elementu nowej części.

Geometria przekroju części jest wyświetlana w przeglądarce modelu wraz z symbolem szkicu odniesienia sygnalizującym typ zależności:

Geometria, szkic i część są adaptacyjne .

Aby określić, czy geometria rzutowana podlega kojarzeniu, należy użyć opcji rzutowania wspólnego geometrii. Wybierz pozycje Plik Opcjekarta Zespół. W polu Elementy lokalne należy zaznaczyć pola wyboru dotyczące rzutowania przekroju części, aby włączyć skojarzenie podczas rzutowania geometrii.

Aby przerwać połączenie pomiędzy częścią utworzoną na szkicu innej części a jej częścią macierzystą:
  1. W zespole zmień widok przeglądarki na Widok modelowania.
  2. Rozwiń zależność i wybierz polecenie Przerwij połączenie.

    Opcjonalnie

  1. W zespole, uaktywnij część.
  2. Rozwiń część w przeglądarce.
  3. Kliknij szkic prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Przerwij połączenie.

Części są w tym momencie niezależne od siebie.

Można określać adaptacyjność geometrii rzutowanej, szkicu lub części. Aby określić adaptacyjność, należy użyć menu kontekstowego.