Opcji importu — odniesienie

Konfiguracja (tylko pliki DWG, DWF)
Umożliwia określenie domyślnej konfiguracji programu AutoCAD w przypadku importowanych plików.
Zapisz komponenty podczas wczytywania (tylko Inventor Professional, opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF i SAT)
Umożliwia automatyczne zapisanie importowanych komponentów na dysku po ich przekształceniu. Zapisuje pliki części lub zespołu na ścieżkach określonych w docelowym oknie edycji i znajdujących się w tym samym grupowaniu. Jeśli pliki zostaną zapisane, istniejące pliki o tej samej nazwie zostaną przeniesione do folderu Old Versions.

Użyto nazw plików części CATIA V5 jako nazw plików programu Inventor, w tym części z zespołów.

W przypadku plików JT wybór opcji Zapisz komponenty podczas wczytywania powoduje zminimalizowanie zużycia pamięci przez zapisywanie każdego komponentu na dysku w czasie importu. Opcja ta umożliwia zmniejszenie obciążenia pamięci w czasie importu większych komponentów złożonych, gdy import zajmuje dużo czasu, lub w czasie importu występują błędy. W przypadku mniej złożonych elementów, zapisanie każdego komponentu na dysku wydłuża czas procesu, co powoduje, że korzyści wynikające z lepszego zarządzania pamięcią tracą na znaczeniu.

W przypadku plików Rhino należy określić lokalizacje docelowe plików w aktywnym projekcie lub dodać do projektu ścieżki, aby pliki odniesienia były wczytywane podczas otwierania pliku.

Osadź w dokumencie (opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF i SAT)
Umożliwia wygenerowanie raportu translacji i osadzenie go w dokumencie części lub zespołu.

W przypadku plików JT, Rhino, OBJ i STL wybór tej opcji powoduje wyświetlenie ikony raportu translacji w węźle przeglądarki innej firmy w nowym pliku. Aby wyświetlić raport translacji, kliknij dwukrotnie ikonę raportu lub kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Edytuj.

Zapisz na dysku (tylko Inventor Professional, opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF i SAT)
Umożliwia wygenerowanie raportu translacji i zapisanie go na dysku. W przypadku plików Rhino, OBJ i STL kopia raportu jest zapisywana w folderze docelowym komponentu.

W przypadku plików JT wybór tej opcji powoduje zapisanie kopii raportu translacji na dysku. Jeśli w opcjach Zapisz zostanie wybrana opcja Górny poziom zespołu w osobnym folderze, raport translacji zostanie zapisany wraz z górnym poziomem zespołu. W przeciwnym razie raport zostanie zapisany w folderze docelowym komponentu.

Import do środowiska naprawczego (tylko pliki JT i Rhino)
Umożliwia sprawdzenie modelu pod kątem błędów i utworzenie w przeglądarce węzła naprawy. W środowisku naprawy można edytować, diagnozować i naprawiać błędy importowanej bryły bazowej. Naprawiony korpus stanowi część historii modelu.
Importowanie zespołu jako jednej części (opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF, OBJ, STL, Alias i Rhino)
Określa sposób odtworzenia części w modelu programu Inventor. Opcja dostępna tylko po wybraniu opcji Import zespołu jako jednej części.
  • Pojedynczy element złożony. Importuje wszystkie części z pliku źródłowego jako część pojedynczego elementu złożonego w środowisku części.
  • Wiele brył. Importuje wszystkie części z pliku źródłowego jako osobne korpusy bryłowe w części. W przypadku powielonych nazw plików dodaje dwukropek i liczbę rosnącą, począwszy od 1, np. :1.
Utwórz powierzchnie jako (tylko Inventor Professional, opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF, OBJ i STL)
Określa sposób importowania powierzchni do pliku Inventor.
  • Pojedyncze korpusy powierzchniowe. Każda powierzchnia jest tworzona jako pojedynczy korpus powierzchniowy w środowisku modelowania części. Każdy korpus powierzchniowy ma swój własny węzeł przeglądarki będący elementem potomnym węzła głównego.
  • Pojedynczy element złożony. Każda powierzchnia jest tworzona jako pojedynczy element złożony, bez względu na poziom, warstwę lub grupę, z której pochodzi. W wyniku tego powstaje tylko jeden węzeł bryły będący elementem potomnym węzła głównego.
  • Wiele elementów złożonych. Elementy złożone są tworzone z poziomów, warstw lub grup. Każdy poziom, warstwa lub grupa jest tworzona jako osobny element złożony o tej samej nazwie co poziom, warstwa lub grupa, z której pochodzi. Każdy element złożony ma swój własny węzeł przeglądarki będący elementem potomnym węzła głównego. (Ta opcja jest dostępna tylko w przypadku plików IGES, STEP, Alias, CATIA V4 i V5 oraz Rhino).
  • Pojedyncza grupa konstrukcyjna. Każda powierzchnia jest tworzona jako pojedyncza grupa w środowisku konstrukcyjnym, bez względu na poziom, warstwę lub grupę, z której pochodzi. W wyniku tego powstaje jeden węzeł grupy będący elementem potomnym węzła folderu konstrukcyjnego.
  • Wiele grup konstrukcyjnych. Każda grupa jest tworzona z poziomów, warstw lub grup. Każdy poziom, warstwa lub grupa jest tworzona jako indywidualna grupa konstrukcyjna o tej samej nazwie co poziom, warstwa lub grupa, z której pochodzi. Każda grupa konstrukcyjna ma swój własny węzeł przeglądarki będący elementem potomnym węzła folderu konstrukcyjnego. (Ta opcja jest dostępna tylko w przypadku plików IGES, STEP, Alias, CATIA V4 i V5 oraz Rhino).
Szczegół mozaikowania (tylko pliki JT)
Steruje mozaikowaniem importowanych siatek.
Importuj jednostki (opcja niedostępna w przypadku plików DWG i DXF)
Konwertuje zaimportowane geometrie i wartości parametrów do wybranych jednostek.
Sprawdź części podczas ładowania (opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF, OBJ, STL i Rhino)
Umożliwia przeprowadzenie kontroli jakości importowanych danych. Sprawdza każdą bryłę w elemencie złożonym do momentu znalezienia niewłaściwej bryły. Oznacza niewłaściwą bryłę białą literą „i”, a sprawdzanie jest zatrzymywane.
Uwaga: W przypadku plików Rhino ta opcja jest niedostępna. Kontrola jakości zaimportowanych danych jest przeprowadzana automatycznie po wybraniu opcji tworzenia powierzchni jako elementów złożonych. W przypadku plików JT ta opcja jest uzupełnieniem funkcji automatycznego sprawdzania elementów złożonych i może znacząco wydłużyć czas przekształcania pliku.

W przypadku plików JT ta opcja jest uzupełnieniem funkcji automatycznego sprawdzania elementów złożonych i może znacząco wydłużyć czas przekształcania pliku.

Uaktywnij naprawę zaawansowaną (opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF, OBJ i STL)
Umożliwia wykonanie takich operacji, jak ponowne przycinanie powierzchni, odtwarzanie powierzchni splajnu, ponowne tworzenie przecięć powierzchni itp., dzięki czemu importowane modele będą szczelne i będą się nadawały do wykorzystania w programie Inventor. Operacje zmieniają nieznacznie niektóre geometrie.

W przypadku plików JT i Rhino ten proces może zwiększyć czas obliczeń podczas importu.

Automatycznie zszyj i podwyższ (tylko Inventor Professional, opcja niedostępna w przypadku plików DWG, DXF, OBJ i STL)
Zszywa powierzchnie podczas importu. Jeżeli w wyniku zszycia powstaje korpus bryłowy, jest on przenoszony do środowiska części.