Opcja ta jest używana w celu określenia dodatkowych parametrów normowych typu pręta stalowego dla rumuńskiej normy STAS 10108/0-78. Jest dostępna po naciśnięciu przycisku Więcej znajdującego się w oknie dialogowym Definicja pręta — parametry.
Opcje w oknie dialogowym powyżej służą do definiowania dodatkowych parametrów pręta:
- schemat rozkładu momentów zginających na długości pręta (po naciśnięciu ikon w programie wyświetla się dodatkowe okno: Schematy obciążeń dla pręta (karta 28))
- współczynnik osłabienia przekroju (przy rozciąganiu): współczynnik An/A — opcja jest używana do definiowania współczynnika osłabienia pola przekroju netto, w tym otworów na śruby w całkowitej powierzchni przekroju. Ponadto istnieje możliwość określenia liczby wszystkich śrub w podlegających analizie połączeniu i w przekroju krytycznym. Dane te są używane przez program do weryfikacji pręta poddanego rozciąganiu zgodnie z punktem 6.1 normy
- współczynniki przekroju (przy zginaniu): współczynniki Wny/Wy i Wnz/Wz — opcja ta jest używana do określania stosunku modułu przekroju netto (dla przekroju, w tym otwory na śruby) do całkowitego modułu przekroju. Współczynniki są brane pod uwagę w obliczeniach podczas weryfikacji współczynnika przekroju pręta zgodnie z punktem 7 normy.
W dolnej części okna dialogowego mogą być określane dodatkowe warunki dla przekrojów kołowych: zginanie jednokierunkowe. Jeżeli opcja jest włączona, to w trakcie obliczeń pręta o przekroju okrągłym zginanego dwukierunkowo nastąpi zamiana momentów My i Mz na moment wypadkowy będący ich wektorową sumą. Od tego momentu program traktuje element jako element poddawany zginaniu jednokierunkowemu.