Zbrojenie otworów
W oknie dialogowym Parametry zbrojenia wybierz kartę Zbrojenie otworów, aby określić sposób doboru zbrojenia otworów traktowanych jako otwory obliczane.
Pole Zbrojenie główne
Ten typ zbrojenia występuje zarówno w górnej, jak i w dolnej partii otworu i pełni funkcję ściągu zapewniającego prawidłową pracę tworzącego się sklepienia. W ramach dostępnych opcji użytkownik może określić średnicę zbrojenia, ilość warstw zbrojenia oraz minimalny odstęp między warstwami zbrojenia. Jeśli użytkownik nie określi średnicy zbrojenia, program dobierze ją sam.
Pole Zbrojenie rozdzielcze
Ten typ zbrojenia występuje zarówno w górnej, jak i w dolnej części otworu na wysokości równej szerokości otworu. Wyliczana powierzchnia zbrojenia jest niezależna od powierzchni zbrojenia rozdzielczego belki — ściany.
Pole Zbrojenie pionowe podwieszone
Zadaniem tego typu zbrojenia jest zapewnienie odpowiedniego podwieszenia zbrojenia zastosowanego powyżej otworu w strefie = 0.75 szerokości otworu. Dodatkowo pełni ono funkcję konstrukcyjną polegającą na podchwyceniu górnego zbrojenia otworu. Wyliczana powierzchnia zbrojenia jest niezależna od powierzchni zbrojenia rozdzielczego belki — ściany. Przy pomocy opcji definicji średnicy i długości ramion zbrojenia, możliwe jest jego dowolne kształtowanie w obrębie otworu.
Pole Zbrojenie pionowe
Ten typ zbrojenia występuje w formie słupków ukrytych w belkach—ścianach. Pełnią one funkcję pionowego wzmocnienia otworu. Ilość zbrojenia w jednym słupku ma być co najmniej równa połowie zbrojenia pionowego przypadającego na szerokość otworu. Opcje średnica zbrojenia oraz długość pozwalają na dowolne kształtowanie tego zbrojenia.