Na ekranie Ściany — obciążenia możliwa jest definicja obciążeń, które będą przyłożone do projektowanej ściany. Definicja obciążeń, na które obliczana jest konstrukcja, zależy od wybranej normy i zdefiniowanych w niej metod obliczeniowych.
Dla ścian istnieje możliwość definicji następujących grup obciążeń:
Powyższe rodzaje obciążeń definiowane są analogicznie jak w przypadku belek—ścian. Dodatkowo w module ścian pojawia się pole edycyjne Ilość kondygnacji powyżej pozwalające na uwzględnienie obciążeń, które przychodzą z kondygnacji znajdujących się powyżej projektowanego piętra. Opcja ta jest pomocna, jeśli na każdym piętrze powyżej projektowanej ściany, obciążenia są jednakowe. W takiej sytuacji, wystarczy zdefiniować obciążenie przyłożone bezpośrednio na rozpatrywaną ścianę oraz podać ilość pięter powyżej, na które przychodzi takie samo obciążenie. Zakłada się, że na skutek rozkładu obciążeń, obciążenia przychodzące z wyższych pięter przykładane są jako równomiernie rozłożone na górnej krawędzi ściany (niezależnie od kształtu obciążenia, dla jakiego zastosowano opcję).
Obciążenia zredukowane definiowane są jako przyłożone w środku ciężkości przekroju podstawy rozpatrywanego piętra.
Patrz również: Rozkład obciążeń i obliczanie naprężeń (norma BAEL)
Przyciski Zastosuj, Dodaj, Usuń oraz klawisze strzałki służą do zmiany przypadku obciążenia w obrębie aktywnej karty.
W prawej dolnej części okna dialogowego można wybrać sposób prezentacji zdefiniowanych obciążeń.
Z list można wybrać dowolną naturę oraz typ obciążenia. W takiej sytuacji, w oknie graficznym prezentowane będą schematycznie tylko wybrane natury/typy obciążeń. W przypadku wyboru opcji Tylko zaznaczone znajdującej się z prawej strony, prezentowane będą tylko te obciążenia, które zaznaczone zostały w tabeli obciążeń.