Przekrój poprzeczny (belka-ściana)

Po wyborze opcji (Typ przekroju) lub Element żelbetowy / Typ przekroju w module do definicji belek-ścian należy określić, jaki przekrój poprzeczny ma mieć projektowana belka-ściana.

W powyższym oknie można dokonać następujących zmian:

  1. Wybrać typ przekroju dla projektowanej belki-ściany (prostokątny, teowy, teowy odwrócony lub prostokątny z płytami) i zdefiniować wymiary przekroju.
  2. Określić nazwę przekroju. Domyślne ustawienie wprowadza nazwę przekroju składającą się z wielu znaków, które odnoszą się do typu przekroju i wymiarów jego przekroju poprzecznego. Modyfikacja wymiarów przekroju poprzecznego jest uwzględniania w nazwie przekroju.

Użytkownik ma do wyboru jeden z czterech typów przekroju belki-ściany: prostokątny, teowy, teowy odwrócony i prostokątny z płytami. W zależności od wyboru przekroju, w oknie dialogowym prezentowane są parametry określające wybrany typ przekroju. Okno dialogowe prezentowane powyżej określa parametry dla przekroju prostokątnego. Podobne opcje znajdują się w oknie, gdy wybrany zostanie przekrój teowy. Po wybraniu przekroju prostokątnego z płytami w oknie dialogowym pojawia się dodatkowa karta: Płyty.

Uwaga: Aby przekrój został nadany na przęsło, konieczne jest jego zaznaczenie przed przystąpieniem do definicji przekroju.

W dolnej części okna oprócz standardowych przycisków znajdują się również przyciski << i >> umożliwiające odpowiednio przejście do poprzedniego i kolejnego przęsła projektowanej belki—ściany.