Można edytować właściwości Podkładów w sekcji Obiekty pomocnicze w oknie dialogowym Inspektor obiektów.
Istnieje możliwość edytowania parametrów podkładów we właściwościach prezentowanych w tym oknie dialogowym.
Widoczność wszystkich podkładów można włączać / wyłączać niezależnie na rzutach i widokach 3D; opcje są dostępne w oknie dialogowym Widok.
Widoczność pojedynczego podkładu można ustawić we właściwościach wyselekcjonowanego podkładu w oknie Inspektora (opcja Włączony: tak lub nie).
Przydatne informacje związane z pracą z podkładem:
Dodano usprawnienie w pracy kursora, dzięki któremu kursor ustawiany jest na przecięciach środkowych dwóch par linii równoległych (np. naroże ścian). Dzięki temu w łatwy sposób można wprowadzać ściany rysowane na podkładzie za pomocą dwóch linii równoległych, a definiowanych w modelu za pomocą linii środkowej. Linie, które są brane pod uwagę w wyznaczaniu środkowych, są podświetlane na ekranie, gdy kursor znajdzie się w pobliżu przecięcia ich środkowych. Pomocne w efektywnym wykorzystaniu dociągania kursora do linii środkowych jest wyłączenie opcji Siatka w oknie dialogowym Tryb kursora
W oknie dialogowym Ściany umieszczona została opcja Dopasuj do podkładu, która umożliwia automatyczne tworzenie grubości ściany (panelu), jeśli ta wprowadzana jest w liniach środkowych. Materiał przypisany do nowo tworzonej etykiety będzie taki sam jak ten, który był użyty w poprzedniej grubości.
Jeśli ta opcja zostanie wybrana, to podkład będzie automatycznie uaktualniany po dokonaniu zmian w pliku. W przypadku zmiany położenia pliku DXF/DWG można wpisać prawidłową ścieżkę, wykorzystując właściwości podkładu wyświetlane w oknie Inspektora.
Jeśli opcja Link nie zostanie włączona, to wówczas zawartość pliku DXF/DWG zostanie wczytana do pliku RTD i nie będzie uaktualniana.